Çözüldü Koşullu Biçimlendirme Yerine Makro Kullanma

hakki83

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba saygılar.

Bundan sonra önemli dosyalarımda koşullu biçimlendirme kesinlikle kullanmayacağım.
Koşullu biçimlendirmenin Uygulama Hedefi bölümünün kendiliğinden bozulması, ya da menüden silme butonuyla hücre temizleme sonrası bozulması, doğrusu çok can sıkıyor, moral bozuyor. Bir de durumu sonradan fark edince daha kötü oluyor.

Daha önce de başıma gelmişti. Koşullu biçimlendirmeleri yeniden oluşturmuştum. Ve bir daha olmaz sanmıştım ama oldu.

.....

Örnek dosya1 için dört adet makroya ihtiyacım vardır.

1) RAPORLAR sayfasında A2:A10000 aralığında günün tarihini otomatik renklendirecek makro (pembe olabilir)

2) RAPORLAR sayfasında B2:AP10000 alanında bir veya birden fazla basılan boşluk (space) karakteri için makro (siyah olabilir)

3) KODLAR sayfasında A2:A10000 aralığında mükerrer isimleri renklendiren makro (kırmızı olabilir)

4) KODLAR sayfasında B2:B10000 aralığında mükerrer sayıları renklendiren makro (yeşil olabilir)

.....

Örnek dosya2 için iki adet makroya ihtiyacım vardır.

1) VERİLER sayfasında A2:A10000 aralığında mükerrer isimleri renklendirecek makro (yukarıdaki 3'üncü ile aynı)

2) VERİLER sayfasında B2:AA10000 alanında, 1 rakamı dışında ne yazılırsa yazılsın, (herhangi bir rakam, boşluk, harf vs) renklendirecek makro.

Not: Kullanılan renkler hiç önemli değil, sonradan değiştirebilirim.

Şimdiden emekleriniz için teşekkür ederim hocalarımıza.

Ekli dosyalar

• örnek dosya1.xlsm
    92.3 KB · Görüntüleme: 2
  • örnek dosya2.xlsm
    8.3 KB · Görüntüleme: 1
Çözüm
Değerli hocalarımız, sanıyorum acele ederek bütün kodları tek konu altında açtım.

Hafta içinde müsait zamanlarda kodları tek tek açacağım. Böyle daha iyi olur, karışıklık olmamış olur.

Yenilerini açacağımdan isterseniz bu konuyu silebilirsiniz.
Değerli hocalarımız, sanıyorum acele ederek bütün kodları tek konu altında açtım.

Hafta içinde müsait zamanlarda kodları tek tek açacağım. Böyle daha iyi olur, karışıklık olmamış olur.

Yenilerini açacağımdan isterseniz bu konuyu silebilirsiniz.

Çözüm
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
2
Geri