Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Excel Kullanarak Takvim oluşturma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SilinenUye8231

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı geceler.

Günlerin Pazartesi den başlaması için formüller nasıl olmalı, ayrıca Ad yöneticisinde Şubat ve diğer ayların formülünü bir türlü oluştaramadım. Formülde nereyi değiştirmem gerekir.

TAKVİMi pazartesinden başlayınca bir sonraki günden başlıyor, normalde 2019 Ocak ayı Salıya geliyor, benim yapmaya çalıştığımda Çarşambadan başlıyor.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    12.9 KB · Görüntüleme: 5
Çözüm
Sayın Ömer Bey, yardımlarınızla ekte yapmış olduğum örneği gönderiyorum, güzel bi çalışma oldu gibi geliyor.

Bu sayfaya resmi tatilleri ve içinde bulunduğumuz günü kırmızı renkte gösterse çok daha güzel olacak diye düşünüyorum.
Merhaba,
Ad tanımlamadaki ay formüllerine sondaki 2 sayısını eklerseniz günler Pazartesi'den başlar.
=TARİH(TakvimYılı;1;1)-HAFTANINGÜNÜ(TARİH(TakvimYılı;1;1);2)

Hücrelerdeki formüllerde her ay için kırmızı kısmın ay sayısına eşit olması gerekiyor, örneğin Şubat ayı için formülünüz şu şekilde olmalı:
=EĞER(VE(YIL(ŞubatKaçıncı+1)=TakvimYılı;AY(ŞubatKaçıncı+1)=2);ŞubatKaçıncı+1;"")

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık, çok teşekkür ediyorum, ocak ayı tam istediğim gibi oldu, Bu işlemi şubat ve diğer aylar için nasıl ayarlamam gerekiyor.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek1.xlsx
    12.9 KB · Görüntüleme: 0
Sayın Ömer Bey, yardımlarınızla ekte yapmış olduğum örneği gönderiyorum, güzel bi çalışma oldu gibi geliyor.

Bu sayfaya resmi tatilleri ve içinde bulunduğumuz günü kırmızı renkte gösterse çok daha güzel olacak diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Takvim.xlsx
    23.4 KB · Görüntüleme: 2
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6
Geri