Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Kapalı Dosyadan Veri Çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Feyzullah

Forum Yöneticisi

Yönetici
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Arkadaşlar "21-22" Hafta Tablosundan Şirket bilgilerini "A" sütunu Rapor kitabında vardiya sayfasında "B" ye getirmek istiyorum. "C " sütunu Rapor kitabındaki "D"sütuna getirmek istiyorum kriter ise şirketlere göre "21-22" hafta "E" sütununda bulunan "1,2,"3" de personellerin vardiya durumlarını Rapor Kitabındaki vardiya sütunlarına getirmek istiyorum kısacası "E,F,G"sütunlarına getirmek istiyorum burdaki kriter ise personel adı ve soyadı olacak. son olarak rapor kitabındaki vardiya sayfasında bulunan "I,K"aralığında bulunan vardiya tarih aralığını "C"sütuna yazdırmak istiyorum. her vardiya değişimde aynı işlemleri yapacağım. alt alta yazmasını istiyorum. vardiya sayfası benim verilerimin toplanacağı sayfa olacak .yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Not: Vardiya değişimlerinde haftalar değişiyor. örnek "23-24" hafta gibi"

Ekli dosyalar

• New folder (2).rar
    237.5 KB · Görüntüleme: 3
Çözüm
Bir deneyin doğru anlamışmıyım.
Eğer yanlışlık varsa vardiya sayfasında sonucun tam olarak nasıl çıkacağını anlatırsanız çözüm kolay olur.

68.webp
Rica ederim sizede.
Dediğim gibi akşama doğru bakarım hataya.
Birde şöyle birşey yapabilirim.
Mesela 17-18 sayfa ve 24-25 ...gibi sayfaların isimlerine göre veri getirtebilriz.Yani hangi sayda adını combox ile seçerseniz ordaki sayfaya göre gelir vardiya için.

hocam vardiyalar 14 günde bir değişiyor. her vardiya değişiminde yeni haftalara göre yayınlanıyor. teksayfa üzerinden sizden ricam eğer yapılabilirse Özet sayfasındaki açılır kutuları combox'a ile yapılabilirmiyiz.yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Özet sayfasına comboboxları ekledim.
21-22 Hafta Vardiya kapalı çalışma kitabındaki sayfa adlarını kod ile buldurdum(Bu olayı çok kişinin bildiğini sanmıyorum harika birşey Youtubeden gördüm :) )

Garip olan Vardiya sayfasına Commandbutton ekliyorum kayboluyor bende başka simge ekledim.2 adet Commandbutton yok oldu :)
Gifi izleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• New folder (4).rar
    273.6 KB · Görüntüleme: 5
748

Buda Combobox olayı.Ayrıyeten önceden yazdığım commanbuttonların kaybolma olayı filtreden dolay vardiya sayfanın alt satırlarına gitmiş :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Yönetici
Forum Yöneticisi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
35