Çözüldü Kapalı dosyadan veri alırken sayfa biçimlerini korumak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Believing

Yıllık Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın uzman arkadaşlar,

Ekteki çalışmada kapalı çalışma kitabından "VERİTABANI" isimli sayfaya veri alıyorum. Bu işlemi yaparken "VERİTABANI" sayfasının tüm biçimlendirmelerini korumak için aşağıdaki kodu nasıl revize etmeliyim?

Saygılarımla.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(30 satır)

Ekli dosyalar

• Kapalıda Veri Transferi.rar
    470.5 KB · Görüntüleme: 13
Sayın Ömer bey,

Kapalı dosyadan 25.000 satırdan fazla veri transferi yapıyorum. Örnek çalışmada sorunların tamamı gözükmüyor.
Tarih sütunları = "I","O","U","Y" ile saat sütunları= "J","P","V","Z" Tarih ve saat sütunlarının biçimlerini korumam gerekiyor.

Saygılarımla,

Keşke aktarım yapıp, şu hücre şöyle olması gerekirken şöyle oluyor gibi net ifade etseydiniz.
Aktarma sonrasında da biçimlendirme yapılabilir bunu da bir alternatif olarak akılda tutmak gerek.

Herneyse, ADO konusunda Sayın @Feyzullah , konuyu fark edince cevap verecektir ama ben başka bir şey sorayım;
VERİTABANI (kapalı) dosyasında D sütununa TARİH FİLTRESİ uygulanıp,
filtre sonucunda A-U sütunlarında kalan satırlar, asıl belgenizde F3'ten itibaren yazdırılsa olmaz mı?
AÇ - TARİHE GÖRE FİLTRELE - KOPYALA, AKTAR - KAYDETMEDEN KAPAT yöntemi uygulanmasının sakıncası nedir?

.

Sayın Ömer bey,

Söylediklerinize tamamen katılıyorum. Kapalı çalışma kitabının "D" uygulayarak yapılabilir. Bu çalışmayı 7 yıl önce yapmıştım makro konusunda yeterli olmadığım için alıntı kodları revize ederek yapmıştım.
Sizin öngördüğünüz senaryo oldukça işlevsel olacaktır.

Saygılarımla.

Sanırım Sayın @Feyzullah 'ın verdiği ADO kodunun tarih kriteriyle ilgili bir sorun var.
Muhtemelen bundan kanaklanan bir sorun da aktarılan TARİHlerin METİN olmaları.
Fark ettiğinde buna ilişkin düzenlemeyi kendisi yapacaktır.

Ayrıca; kaynak belgedeki SAAT verilerinin, SAAT gibi görünse de METİN olduğunu fark ettim.
Ben klasik yöntemle çözüm önerisinde bulunayım (kaynak belgedeki verilerin durumu neyse, hedef belgede de aynı olur)

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(31 satır)

Sayın Ömer bey,

Ellerinize emeğinize sağlık. İtiraf etmeliyim çok fazlasıyla profesyonelce olmuş.
ALLAH sizden ve sevdiklerinizden razı olsun.
Hakkınızı helal ediniz lütfen.
Yeni yılınızı kutlar, tüm hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl olmasını temenni ederim.

Saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yıllık Site Üyesi
Serik - ANTALYA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7