Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Kapalı Dosyadan Açık Dosyaya Veri Alma

sedat2161

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı günler sayın hocalarım. Ekli ayrı formatta 2 dosyam var. İZİN AÇIK adlı dosyamdan İZİN KAPALI dosyasından verileri almak istiyorum.
İZİN KAPALI İZİN AÇIK
B5 B2
C5 C2
D5 J2
E5 E2
F5 F2

hücrelerine aktarılacak. Açık dosya üzerinde daha önce bilgi olabileceğinden en son kayıtlı personelden sonra aktarma yapılabilirse çok iyi olur.
Yardımlarınızı bekliyorum. Sayın hocalarım.
Not: Kapalı dosya ası devamlı değişebilir.

Ekli dosyalar

• İZİN AÇIK.xlsm
    17.8 KB · Görüntüleme: 6
  • İZİN KAPALI.xls
    30.5 KB · Görüntüleme: 8
Moderatörün son düzenlenenleri:
Kapalı belgedeki dolu olan satırlardaki bilgilerin, açık belgedeki ilk boş satırdan itibaren aktarılmasını mı istiyorsunuz?
Kapalı belgenin bulunduğu klasörün YOL bilgisinin ve belge adının tam olarak bilinmesi (belli veya standart olması gerekir.
Yahut da; GÖZAT gibi bir ekranın karşınıza gelmesini sağlayıp seçilecek belgedeki bilgiler aktarılabilir ama bu kez de yanlış belgeyi seçerseniz ne olacak? AKtarma yapılmadan önce kapalı belgenin ADInda veya içeriğindeki bilgiler üzerinden doğru belge seçilip seçilmediğinin kontrol edilmesi gerekir.

Kapalı belgedeki dolu olan satırlardaki bilgilerin, açık belgedeki ilk boş satırdan itibaren aktarılmasını mı istiyorsunuz?
Kapalı belgenin bulunduğu klasörün YOL bilgisinin ve belge adının tam olarak bilinmesi (belli veya standart olması gerekir.
Yahut da; GÖZAT gibi bir ekranın karşınıza gelmesini sağlayıp seçilecek belgedeki bilgiler aktarılabilir ama bu kez de yanlış belgeyi seçerseniz ne olacak? AKtarma yapılmadan önce kapalı belgenin ADInda veya içeriğindeki bilgiler üzerinden doğru belge seçilip seçilmediğinin kontrol edilmesi gerekir.
Hocam sarkan izinler olduğu için kapalı belgedeki dolu satırlar açık belgedeki ilk boş satırdan itibaren aktarılması gerekiyor.
Dosya adı da sabit olarak (Memur İzin) olabilir.

son olarak formüllü alanların da sorguyla oluşturulmuş hali
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(69 satır)

son olarak formüllü alanların da sorguyla oluşturulmuş hali
CSS:
(69 satır)
Hayırlı sabahlar halily hocam. Hakkınızı helal eden gece bile üşenmeden sorunumu çözmeye çalışmışsınız. Allah sizden ve diğer hocalarımdan razı olsun.
Hocam en son eklediğiniz kodu denedim.
-İZİN AÇIK dosyasına eklediğim buton ile İZİN KAPALI dosyasından çektiğim bilgiler biraz karışık geldi.
--İZİN AÇIK dosyasındaki bilgileri temizledikten sonra aktarma yaptığımda bazı isimler 2 kez bazıları ise 1 kez İZİN KAPALI dosyasından İZİN AÇIK dosyasına geldi.
-- Hocam bide Sıra no numarası verilse çık iyi olurdu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• İZİN AÇIK.xlsm
    29.5 KB · Görüntüleme: 3
1 - sıra no zaten veriliyordu dataseries satırı zaten sıra no vermek için eklenmişti siz 0 dan veri eklediğiniz için sıra no gelmemis
veri eklenmeden önceki son satırda sira no ne ise oradan devam ediyordu
2 - dün defalarca denedim veriler hep kapalı sayfadaki düzende geldi kapalı sayfadaki gibi geldi sorun çıkartmadı denemeyi siteye yüklediğiniz dosyada mi denediniz başka bir dosyada mı?
3 - önerdiğim diğer kodlarda bir sorun var mı?

1 - sıra no zaten veriliyordu dataseries satırı zaten sıra no vermek için eklenmişti siz 0 dan veri eklediğiniz için sıra no gelmemis
veri eklenmeden önceki son satırda sira no ne ise oradan devam ediyordu
2 - dün defalarca denedim veriler hep kapalı sayfadaki düzende geldi kapalı sayfadaki gibi geldi sorun çıkartmadı denemeyi siteye yüklediğiniz dosyada mi denediniz başka bir dosyada mı?
3 - önerdiğim diğer kodlarda bir sorun var mı?
Hocam merhaba
1- Dediğiniz gibi sıfırdan ekleme yaptığımda sıra no gelmiyor.
2-Hocam en son paylaştığınız kod denemesini siteye yüklediğim dosya üzerinde yaptım.
3-Mesajınızdan sonra diğer 1. ve 2. kodları denedim onlarda bilgiler doğru geliyor.
Her 3 koda ait eklediğim kodlara ait dosyam ekte.
Hocam en son kodu kontrol edebilsek o kod daha uygun bence formüllerle hiç olmazsa uğraşmayacağım.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• İZİN AÇIK.xlsm
    24.5 KB · Görüntüleme: 1
çift yazmasının sebebi sizin izin sayfasından aynı ifadeyi 2 defa yazmanız orayı bir yapıp dener misiniz?
1658305003689.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
bir yerde ufak bir hata yapmışım dosya seçilmediğinde yordamdan çıkma kodunu eklememişim
If .Show = True Then
For Each varFile In .SelectedItems
xAdres = varFile
Next
Else
MsgBox "İşlem iptal edildi." '<-Düzenlenen satır
Exit Sub '<- Eklenen satır
End If

CSS:
(71 satır)

bir yerde ufak bir hata yapmışım dosya seçilmediğinde yordamdan çıkma kodunu eklememişim
If .Show = True Then
For Each varFile In .SelectedItems
xAdres = varFile
Next
Else
MsgBox "İşlem iptal edildi." '<-Düzenlenen satır
Exit Sub '<- Eklenen satır
End If

CSS:
(71 satır)
Hocam kodu denedim . Emeğinize bilginize sağlık. Benim düşünemediğim şeyleri bile yapmışsınız. Allah razı olsun. Biraz daha kontrol edeyim bir sıkıntı yoksa çözüldü diye işaretlerim.
Eksik olmayın . Sizin gibi yardımsever hocalarımıza çok ihtiyacımız var. Forumdaki tüm hocalarıma teşekkür ederim.

DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
17
Geri