Çözüldü İzin hesaplaması nasıl yapılabilir

cahan2010

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Dosyada dilekçe sayfasında izin bitiş tarihinden İzin başlama tarihini çıkarıyoruz. =D19-D18 Bu formülle kullanılan izini buluyoruz. Bur da ki hesaplama, 2 çeşit personel var; Biri; tüm günler izinden düşülüyor. Diğer personel türü; Pazar günleri ve Bayram günleri izinden düşülmüyor. İzin hesaplamaları için uyguladığım =D19-D18 formülü nasıl revize edebilirim.

Ekli dosyalar

• izincalismasi.xlsx
    14.6 KB · Görüntüleme: 10
Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar Sn. @ahmetcahan

Dilekçe sayfası E20 hücresinde aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz.
Formül
Bu içeriği görebilmek için giriş yapmalı veya kayıt olmalısınız.

*** Ancak;
-- İzin Bitiş Tarihi, kullanılan izine dahil değilse TAMİŞGÜNÜ.ULUSL formüllerinin sonuna -1 ekleyiniz.
-- Sürekli İşçi unvanındaki personel için izinden düşülmeyecek bayram günleri için dosyanızda herhangi bir alan bulunmamaktadır.
Tatil günlerini de oluşturup "Tatiller Burada Belirtilmelidir" ifadesi ile belirttiğim bölüme eklemelisiniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Dilekçe sayfası E20 hücresinde aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz.
Formül

*** Ancak;
-- İzin Bitiş Tarihi, kullanılan izine dahil değilse TAMİŞGÜNÜ.ULUSL formüllerinin sonuna -1 ekleyiniz.
-- Sürekli İşçi unvanındaki personel için izinden düşülmeyecek bayram günleri için dosyanızda herhangi bir alan bulunmamaktadır.
Tatil günlerini de oluşturup "Tatiller Burada Belirtilmelidir" ifadesi ile belirttiğim bölüme eklemelisiniz.
VBA:
(1 satır)
Tam anlamıyla sorunu çözemedim.Nasıl çözebilirm. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• izincalismasi.xlsx
    18 KB · Görüntüleme: 5
Merhaba.

Dosyanıza alternatif olarak ekli dosyayı inceleye bilirisiniz. İzin bitiş ve başlangıç tarihleri arasında resmi tatiller varsa o günleri çıkartarak iki tarih arası net izni buluyoruz. Pazar günleri de yıllık izinden sayılmıyor şeklinde formül çalışmaktadır. Kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Yıllık İzin Formu.xlsx
    19.7 KB · Görüntüleme: 5
Son paylaştığınız dosyada, Dilekçe sayfasında aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz.

--- İzin Bitiş Tarihini, kullanılan izine dahil etmediğiniz için TAMİŞGÜNÜ.ULUSL formüllerinin sonuna -1 ekledim.
Formül

@AhmetRasim

Çözüm formülünde, TAMİŞGÜNÜ işlevinin olduğu bölümlerde,
...TAMİŞGÜNÜ(TARİH;TARİH;....)-1 yerine ...TAMİŞGÜNÜ(TARİH;TARİH-1;....) gibi
işlem sonucundan 1 çıkartmak yerine bitiş tarihini 1 azaltmak daha doğru olmaz mı?
İnce bir takvim çalışmasıyla test etmek lazım.

@AhmetRasim

Çözüm formülünde, TAMİŞGÜNÜ işlevinin olduğu bölümlerde,
...TAMİŞGÜNÜ(TARİH;TARİH;....)-1 yerine ...TAMİŞGÜNÜ(TARİH;TARİH-1;....) gibi
işlem sonucundan 1 çıkartmak yerine bitiş tarihini 1 azaltmak daha doğru olmaz mı?
İnce bir takvim çalışmasıyla test etmek lazım.
Doğru diyorsun üstadım. Daha iyi olur. Evet
Kod:
(1 satır)
bu formülde kişi 20.11.2021 -02.11.2021 tarihleri arasında pazar günleri sayılmamak üzere çıkıyor. 21 ve 28 Kasım 2021 Pazar gününe dek geliyor. Bu günlerin düşmesi lazım ama düşmüyor. Formüle göre nasıl revize edebilirim.

Ekli dosyalar

• izincalismasi.xlsx
    18.1 KB · Görüntüleme: 3
Merhaba.

Dosyanıza alternatif olarak ekli dosyayı inceleye bilirisiniz. İzin bitiş ve başlangıç tarihleri arasında resmi tatiller varsa o günleri çıkartarak iki tarih arası net izni buluyoruz. Pazar günleri de yıllık izinden sayılmıyor şeklinde formül çalışmaktadır. Kendinize göre uyarlayabilirsiniz.
Merhaba
Hazırladığınız dosya için sağ olun. Lakin orda izne çıkacak kişinin izin tarihini manuel giriyoruz. işe başlama tarihini kullanmadığımızdan formül işleminden çıkarırsanız alternatif çalışmada olabilir. Bu.

7 ve 8. mesajlarım göz önüne alınmaması,
Dosyada revize yaptım. Başka bir dosyadaki çalışmayı referans alarak, KAYDIR ve KAÇINCI uygulamaya çalıştım. #YOK mesajı veriyor. Ekli dosyada yaptıklarım ve yapamadıklarım olarak belirttim. Sorunu nasıl çözebilirim.

Ekli dosyalar

• yillik izin örnek.xlsx
    22.9 KB · Görüntüleme: 3
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar