Çözüldü Makroları Devre Dışı Bırakma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kenantu

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Arkadaşlar

20 seneden beri Excel ile uğraşan bir kişi olarak ilk defa başıma gelen bir sorunu sizlere danışmak istedim. Excel Makro güvenliği ayarlarından tüm makroları devre dışı bırakmış olmama rağmen makrolarım çalışıyor bunu bir türlü engelleyemiyorum. 24 saat önceye kadar güvenlik ayarlarından makroları devre dışı bıraktığımda hiç bir makrom çalışmıyordu , ayarlardan tekrar devreye aldığımda çalışıyorlardı. Şu anda her türlü ayarda çalışıyorlar bir türlü durduramıyorum. Bu konu ile ilgili bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler
Kenan Tunçay

Merhaba..
Options --> Trust Center --> Trust Center Settings --> Trusted Locations ayarıyla ilgili bir konu. Eğer dosyanız buradaki güvenilir olarak işaretlenmiş klasörlerden birindeyse makro güvenlik seviyesi ne olursa olsun çalışır.
Türkçe ofislerde şu şekilde olmalı: Seçenekler --> Güvenlik Merkezi --> Güvenlik Merkezi Ayarı --> Güvenilir Konumlar.

Merhaba Sayın Selman
Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. Belirtmiş olduğunuz Güvenilir Konumlar bölümüne baktığımda orda dosyamın adını bulamadım ama vermiş olduğunuz bilgi üzerine akıl yürüterek dosyamın adını değiştirdim ve dediğiniz şekilde oldu yani dosyam kesinlikle o listede var ve ben onu nerden iptal edeceğimi bulamadım ama dosyamın adını değiştirince oldu şu anda makrolar çalışmıyor. Tekrar tekrar teşekkür ederim sayenizde birşey daha öğrenmiş oldum.

Kolay gelsin
İyi çalışmalar
Kenan Tunçay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
2
Geri