Çözüldü İki tabloyu karşılaştırmak ve hataları bulmak

musti06

Yıllık Forum Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar

aşağıdaki dosyada 2. tabloda bulunan verileri 1. tabloya aktardım fakat aktarırken herhangi bir yanlışlık yaptım mı değer yanlışlığı ya da kaydırma vs bunu nasıl karşılaştırıp bakabilirim.

teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK2.xlsx
    9.1 KB · Görüntüleme: 7
Merhabalar,
Konu tablo karşılaştırma ancak 2. Tablodaki ürün miktarlarını, 1. tablodaki karşılıklarına aktarma konusu için örnek bir kod paylaşmak istiyorum.

-- İlgili sayfanın kod bölümüne ekleyip, herhangi bir nesne ya da düğmeye atama yaparak makroyu çalıştırabilirsiniz.
-- 2. Tablodaki ürün isimlerini 1. tabloda Tam Eşleşme seçeneği ile arar ve bulduğu ürün isminin karşısına ürün miktarını yazar.
-- Eğer 1. tabloda ürün ismini bulamazsa, 2. tabloda H sütununa "1. Tabloda Yok" bilgisini yazar.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(16 satır)

Merhaba arkadaşlar

aşağıdaki dosyada 2. tabloda bulunan verileri 1. tabloya aktardım fakat aktarırken herhangi bir yanlışlık yaptım mı değer yanlışlığı ya da kaydırma vs bunu nasıl karşılaştırıp bakabilirim.

teşekkür ederim.
Hocam, bir konuda daha yardım rica ediyorum.

A1:B10 tablosu ve D1:E10 tablolarında iki sütunu karşılaştıracağım.

Yapılmak istenen şu D1 ve A1 i karşılaştırıp eğer A1=D1 ise E1 değerini B1 e yazdıracağım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba @musti06 ilk sorununuz çözülünce konuyu kapatıp Farklı sorularınız için yeni konu açıp sormanız daha iyi olur. Böylece aynı sorunu yaşayan diğer üyelerde de kafa karışıklığı yaşanmamış olur. Son sorununuz için de DÜŞEYARA işlevini araştırınız eğer çözemediyseniz yeni konu açıp dosya yükleyerek sorarsanız yardımcı oluruz. İyi çalışmalar.

Merhaba @musti06 ilk sorununuz çözülünce konuyu kapatıp Farklı sorularınız için yeni konu açıp sormanız daha iyi olur. Böylece aynı sorunu yaşayan diğer üyelerde de kafa karışıklığı yaşanmamış olur. Son sorununuz için de DÜŞEYARA işlevini araştırınız eğer çözemediyseniz yeni konu açıp dosya yükleyerek sorarsanız yardımcı oluruz. İyi çalışmalar.
Tamam hocam öyle yapayım haklısınız.

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8
Geri