Soru iki koşula göre veri doğrulama ile veri çekmek

horcrux

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Web üzerinden bir form doldurtmak amacım; bir formül konusunda yardıma ihtiyacım var.

Ekte dosyada bulunan çalışma kitabında,
Form sayfasında, c2 satırına (firma ismi) ve f2 (tarih) manuel olarak yazıldığında c5 satırında veri doğrulama ile !'kapı hareketleri sayfasından sağlanan koşula göre veri çekmek istiyorum. Bu mümkün müdür?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

https://***/1RHh/yardım.xlsx

Merhaba

Web üzerinden bir form doldurtmak amacım; bir formül konusunda yardıma ihtiyacım var.

Ekte dosyada bulunan çalışma kitabında,
Form sayfasında, c2 satırına (firma ismi) ve f2 (tarih) manuel olarak yazıldığında c5 satırında veri doğrulama ile !'kapı hareketleri sayfasından sağlanan koşula göre veri çekmek istiyorum. Bu mümkün müdür?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

https://***/1RHh/yardım.xlsx
Merhaba,

C5:
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

F5:
Kod:
(1 satır)

G5:
Kod:
(1 satır)

Sizin versiyon uymadı o zaman.
Aşağıdaki gibi deneyiniz.

C5:
Kod:
(1 satır)

F5:
Kod:
(1 satır)

G5:
Kod:
(1 satır)

Not: Ben formülü 22 satır ile sınırladım. Yetersizde 22'leri değişirirsiniz.

Merhaba , FORM sayfasında oluşturmak istediğiniz Veri doğrulama açılır listesi sadece C sütunu için mi yoksa F- G sütunları için de kritere uyan açılır liste olacak mı ?

Sizin versiyon uymadı o zaman.
Aşağıdaki gibi deneyiniz.

C5:
Kod:
(1 satır)

F5:
Kod:
(1 satır)

G5:
Kod:
(1 satır)

Not: Ben formülü 22 satır ile sınırladım. Yetersizde 22'leri değişirirsiniz.
hocam öncelikle elinize sağlık, formülleriniz normal satırda çalışıyor fakat veri doğrulamada çalışmıyor.

office versiyonu : office 365 TR

Merhaba;
* Yeni veri eklendikçe dinamik olarak veri doğrulama listesine yansıması için KAPI HAREKETLERİ sayfasındaki tablo ,TABLO biçimine çevrildi.
* AYARLAR sayfasında FİLTRE işlevi ile FİRMA adı ve TARİH verilerine göre ilgili personel adının getirildiği veri kaynağı oluşturuldu.
* FORM sayfasında C5:C37 aralığına Veri doğrulama uygulandı ve referans olarak FİLTRE ile oluşturulan veri kaynağı kullanıldı.
* DİZİ formülleri veri doğrulama içinde direkt kullanılmıyor. Veri kaynağı olarak dizi formülü ile oluşturulan bir liste kullanıldığında tüm veri aralığı SEÇİLMEDEN formülün yazıldığı ilk hücre seçiliyor ve # simgesi ekleniyor.
örnek :
1659698100541.webp

Yukarıdaki işlemlerin uygulanmış hali ekli dosyadadır. Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• yardım.xlsx
    18.8 KB · Görüntüleme: 1
Merhaba;
* Yeni veri eklendikçe dinamik olarak veri doğrulama listesine yansıması için KAPI HAREKETLERİ sayfasındaki tablo ,TABLO biçimine çevrildi.
* AYARLAR sayfasında FİLTRE işlevi ile FİRMA adı ve TARİH verilerine göre ilgili personel adının getirildiği veri kaynağı oluşturuldu.
* FORM sayfasında C5:C37 aralığına Veri doğrulama uygulandı ve referans olarak FİLTRE ile oluşturulan veri kaynağı kullanıldı.
* DİZİ formülleri veri doğrulama içinde direkt kullanılmıyor. Veri kaynağı olarak dizi formülü ile oluşturulan bir liste kullanıldığında tüm veri aralığı SEÇİLMEDEN formülün yazıldığı ilk hücre seçiliyor ve # simgesi ekleniyor.
örnek :
1659698100541.webp

hocam vip üye olmadığım için indiremiyorum. başka bir yere upload edebilirmisiniz.

hocam vip üye olmadığım için indiremiyorum. başka bir yere upload edebilirmisiniz.
Sayın @horcrux ,

Sitemizin en temel özelliği, dosya indirmek için bir VIP Üyelik sistemine sahip olmasıdır.
Bu temel özellik; hem özel hazırladığımız dosyaları hem de foruma eklenen cevap içerikli dosyaları kapsar...
Bizim yayın prensibimiz bu ve açık açık dile getirmekteyiz.
Sitemizden maksimum seviyede faydalanmak isteyenler bir üyelik paketi tercih edebilirler.
Bu tercihi yapanda binlerce kullanıcımız vardır.

Sizin bunu tercih etmemek takdirinizdir, saygı duyarız ama size yardım etmek isteyen site yöneticilerimizi ya da diğer kullanıcılarımızı ikileme düşürecek taleplerde bulunmamanızı da rica ederiz.
Bu taleplerin yerine getirilmesi, sitemizden üyelik almış kullanıcılarımızın haklarına karşı saygısızlık yapmış olmamız anlamına gelecektir.

Biginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Merhaba;
örnek :
1659698100541.webp

Çok teşekkürler, elinize sağlık. Son olarak danışmak istediğim bir konu var.
Talep ettiğim gibi sistem çalışıyor fakat konunun başında da yazdığım üzere web üzerinde yayınlanacağı için
Herkes Office 365 kullanmıyor. =filtre fonksiyonu eski versiyonlarda yok web'de çalışıp / çalışmayacağı konusunda bir fikriniz varmıdır?

Çok teşekkürler, elinize sağlık. Son olarak danışmak istediğim bir konu var.
Talep ettiğim gibi sistem çalışıyor fakat konunun başında da yazdığım üzere web üzerinde yayınlanacağı için
Herkes Office 365 kullanmıyor. =filtre fonksiyonu eski versiyonlarda yok web'de çalışıp / çalışmayacağı konusunda bir fikriniz varmıdır?
Web de yayınlamaktan kastettiğiniz dosya olarak paylaşmak mı yoksa excel online da yayınlamak mı ? Online da sanırım filtre işlevi çalışıyor.

Konuyu başlatan
Site Üyesi
YALOVA
Konu Bilgi
Durum
Soru 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
12