Çözüldü Hücrede açılır liste ile filtreleme yapma

Akif59

Yıllık Forum Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Örnek dosyada departman sayfalarında A5 Hücresinde makro ile Açılır liste yapmak ve A sütunundaki verileri filtrelemek istiyorum

Ekli dosyalar

• örnek.xlsm
    259.5 KB · Görüntüleme: 5
Çözüm
Merhaba @Akif59

Umarım yanlış anlamadım.

Excel'in harika özelliği olan ve uygulaması/kullanılması basit/pratik olan FİLTRE işlemini neden kullanmıyorsunuz?
Açılır liste yerine, filtre daha pratik değil mi?

VBA ekranında, sol taraftaki VBAProject kısmında (ağaç yapısı) BuÇalışmaKitabı'na çift tıklayıp,
aşağıdaki kodları sağdaki kodların altına ekleyin.

Artık Servis_planı dışında bir sayfaya geçtiğinizde o sayfada A5 hücresine filtre uygulanmış olacaktır.
A5 hücresinde filtre seçimini yaptıktan sonra,
A5 hücresine çift tıkladığınızda da, filtre sonucunda kalan satırların ilkindeki C sütunu hücresi seçili hale gelir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(2 satır)
Merhaba @Akif59

Umarım yanlış anlamadım.

Excel'in harika özelliği olan ve uygulaması/kullanılması basit/pratik olan FİLTRE işlemini neden kullanmıyorsunuz?

VBA ekranında, sol taraftaki VBAProject kısmında (ağaç yapısı) BuÇalışmaKitabı'na çift tıklayıp,

Artık Servis_planı dışında bir sayfaya geçtiğinizde o sayfada A5 hücresine filtre uygulanmış olacaktır.
A5 hücresine çift tıkladığınızda da, filtre sonucunda kalan satırların ilkindeki C sütunu hücresi seçili hale gelir.

VBA:
(16 satır)

Çözüm
@Ömer BARAN
Merhaba @Akif59

Umarım yanlış anlamadım.

VBA:
(16 satır)
Merhaba Sayın @Ömer BARAN
Gerçekten olaylara bakış açınızı çözüm önerilerini çözümlerinizi beğeniyorum bunu belirtmek isterim.
Evet Excel'in kendi filtresini kullanabilirdim denedim 'de zaten ama hücre korumalı sayfa 'da çalıştıramadım hücreleri korumamak çok kullanıcılı bir dosyada gerçekten çok büyük bir sorum Çözüm ve desteğiniz teşekkür ederim.

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
2
Geri