Çözüldü Dosyadaki Otomatik Açılış Mesajını Engelleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SilinenUye8231

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı akşamlar.

Ekte gönderdiğim dosyamda ilk açılışta mesaj geliyor, bu mesajın gelmesini istemiyorum. Sadece butona bastığımda mesaj gelsin istiyorum.

Ekli dosyalar

• Depo Transfer Değerleri.xlsx
    14.9 KB · Görüntüleme: 1
Çözüm
Sayın Feyzullah Bey, ilginiz için çok teşekkür ediyorum, o kodun ilk açılışta çalışmasını istiyorum.

Hocam o kodu geriye alın o zaman. Module1 kod bölümüne en üstte Dim kontrol yazın. resimdeki gibi

1560455206192.webp
Hocam ilk mesajınız ile ikincisi arasında tutarsızlık var.
Önce "..ilk açılışta mesaj geliyor, bu mesajın gelmesini istemiyorum. Sadece butona bastığımda mesaj gelsin istiyorum." demişsiniz.
@Feyzullah'ın dediği yerdeki kodlar açılışta geldiği için sorunuzun cevabını karşılar.

Ama ikinci mesajınızda, "o kodun ilk açılışta çalışmasını istiyorum." demişsiniz.
O zaman Thisworkbook.Open kısmında ilgili kod olmalıdır.

Siz kararınızı hangi yönde tercih ederseniz, çözümü zaten siz gerçekletirmiş olacaksınız.

Sayın Bahadır Bey.
Dosyayı ilk açtığımda kod çalışsın mesaj gelmesin istemiştim.
Dosya açıkkende butona bastığımda mesajın gelmesini istemiştim.
Uzun uğraşlar sonucunda siyahla yazılı kodu buldum, Module1'e Public Kontrol As Boolean kodunu eklediğimde istediğim gibi oldu.
Ekte gönderdiğim dosyadaki kodlar benim istediğim gibi sonucu veriyor, belki başkalarının işine de yarar diye ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Örnek2.xlsm
    24.1 KB · Görüntüleme: 0
Sayın Feyzullah Bey, dediğiniz gibi yapınca yine mesaj uyarısı geliyor. Aşağıdaki bu iki kod arasında ne fark var ki?
Public Kontrol As Boolean
Dim kontrol

Ekli dosyalar

• Örnek2.xlsm
    23.2 KB · Görüntüleme: 1
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7
Geri