Çözüldü Korumalı Sayfa Üzerinde İşlem Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ERMAN.SAYINALP

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Tamamen yada kısmen HÜCRE'leri kilitlenmiş, ilaveten Şifrelenerek SAYFA KORUMASI altına alınmış bir sayfada, Formül içeren Hücreleri Kopyalarak alt hücrelere taşımak mümkün müdür ? Mümkünse, yöntemi nedir ?

Örnek Dosya ektedir !

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    10.6 KB · Görüntüleme: 5
Çözüm
Umarım yanlış düşünmedim ve yanlış uygulamadım.

Parola ile sayfa koruması uygulanmış olsa da;
-- kopyalanacak alan kilitli (A1:B1)
-- yapıştırılacak alan (A2:B10) kilitli değil
iken birinci kod satırı normal KOPYALA>>YAPIŞTIR işlemini, diğeri ise KOPYALA>>ÖZEL YAPIŞTIR>>FORMÜLLERİ işlemini sorunsuz yapıyor.

Ancak, birinci seçenekte yapılan işlem normal kopyala yapıştır işlemi olmasına ve
kaynak hücreler (A1:B1) KİLİTLİ olmasına rağmen A2:B10 aralığına KİLİTLİ özelliği taşınmıyor.
KİLİTLİ özelliği dahil yapıştırma işlemi yapılmak isteniyorsa;
kod'un başına bir satırlık sayfa korumasını kaldırmak için, sonuna da bir satırlık tekrar koruma uygulama için kod eklenmelidir (parola bilinmeli) .
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)
Korumalı sayfalarda işlem yapmak için korumayı kodlarla kaldırıp, işlemi yapıp tekrar koruma altına almalısınız.
Eğer dosya sizin değilse, dosyayı hazırlayan kişinin bu imkanı sağlayıp sağlamadığını bilmek gerekir.
Bir butona atanacak kod ile sayfa koruması kaldırılıp, sizin işlem yapmanız sağlandıktan sonra yine koruma gerçekleştirilebilir.

Eğer koruma şifrelerini biliyorsanız, bu işlemi manuel olarakta yapabilirsiniz.
Şifresini bilmediğiniz sayfalarda, bu tür işlemler yapılmaz.

Umarım yanlış düşünmedim ve yanlış uygulamadım.

Parola ile sayfa koruması uygulanmış olsa da;
-- kopyalanacak alan kilitli (A1:B1)
-- yapıştırılacak alan (A2:B10) kilitli değil
iken birinci kod satırı normal KOPYALA>>YAPIŞTIR işlemini, diğeri ise KOPYALA>>ÖZEL YAPIŞTIR>>FORMÜLLERİ işlemini sorunsuz yapıyor.

Ancak, birinci seçenekte yapılan işlem normal kopyala yapıştır işlemi olmasına ve
kaynak hücreler (A1:B1) KİLİTLİ olmasına rağmen A2:B10 aralığına KİLİTLİ özelliği taşınmıyor.
KİLİTLİ özelliği dahil yapıştırma işlemi yapılmak isteniyorsa;
kod'un başına bir satırlık sayfa korumasını kaldırmak için, sonuna da bir satırlık tekrar koruma uygulama için kod eklenmelidir (parola bilinmeli) .
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(4 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3
Geri