Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Satırı Sütuna Dönüştürerek Aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hexadesimal

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese iyi tatiller;
Yıl sonu geliyor ve çocuklar seneye 4.sınıf ve not ile değerlendirme yapacağız. Bunu için iki not giriş ekranı oluşturdum. 1. Tekli öğrenci giriş ekranı , o kısımını hallettim. Ancak Toplu not giriş ekranında da aynı veritabanını kullanacağımdan tıkandım. Yapmak istediğimi belirteyim isterseniz önce,Userform üzerindeki;
1.CheckBox seçimine göre ; combo sayfasındaki veriler ile dersler etiketi altındaki comboboxları sırası ile doldurmak
2.Not girişlerini veritabanına aktarmak!... Hepsi bu :))

Ekli dosyalar

• Test Sayfası.xlsm
    54.9 KB · Görüntüleme: 9
Çözüm
:?
Yorulmak sorun değil de tüm konsepti baştan bilseydim daha farklı bir algoritma ile halledebilirdik... Eski yazılan kodları bozmadan bir şeyler yaptık...
İnceleyin bakalım tatlınız iyi hazırlanmış mı... ?
Aşağıdaki kodu combobox3 ile combobox17 arasındaki change kod kısmına yapıştırnız...
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)
Ekli dosyayı inceleyiniz...

Ekli dosyalar

• Test.xlsm
    99.8 KB · Görüntüleme: 1
Sayın cakerem algoritma gayet güzel olmuş ancak test edebildiğim kadarıyla temel sorun güncelleme sıraında sadece o verinin üzerine yazması gerekirken (ki yazıyor) nedense satır ekliyor. ekteki gifte izah etmeye çalıştım.
test100.gif
Dosyanın son hali de ekte.

Ekli dosyalar

• Test.xlsm
    109.8 KB · Görüntüleme: 0
1558730631039.webp

Şuan tüm sorunlar halledildi... Kırmızı alan altındaki combobox ve textboxlara çift tıklayıp kodlarını güncelleyiniz. Bütün textbox ve combobox alanarına kod yazmadım... Üstündeki kutuda kod yoksa altındaki kutuya kod yapıştırmadan devam ediniz...
Bir üstündeki kutunun kodu neyse aynısını alttaki kutuya yapıştırınız....

Ekli dosyalar

• Test.xlsm
    103.4 KB · Görüntüleme: 2
Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın cakarem şu ana kadar yaptığım denemelerde sorun yok mükemmel ama yine bir ancak var ihtimal bir durum olması açısından . Şöyle güncellemede not değişince sorun yok ama diyelim ki 3 performans girmiştim vazgeçtim iki performansa düşüreceğim değer notu sildiğim de güncellemiyor ki bu doğal ön görmemiştik. Şöyle olabilir mi? güncelleme makrosu form nesnesi ile hücreyi eşleştirdiğinde form nesnesinde o hücreye gelmesi gereken değer yok ise o satırı silsin. Her şey için teşekkürler bu arada sizi çok yordum..

:?
Yorulmak sorun değil de tüm konsepti baştan bilseydim daha farklı bir algoritma ile halledebilirdik... Eski yazılan kodları bozmadan bir şeyler yaptık...
İnceleyin bakalım tatlınız iyi hazırlanmış mı... ?

Ekli dosyalar

• Test.xlsm
    106.4 KB · Görüntüleme: 6
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
İzmir
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar