Çözüldü UserForm Üzerinden Kayıt Numaralarını Kontrol Etme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhammethezer

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Affınıza sığınıyorum, bir önceki mesajım biraz karışık geldi, Düzeltme ihtiyacı duydum.

Örnek1; C4 numaralı hücreyi seçtiğimde, USER Form açılıyor, Form üzerine 05 Ekim 2018 Cuma Saat 10.00 tarihinde yapılan kayıtlar ve bu kayıtların referans numaralarının gelmesini istiyorum.

Örnek2; D9 numaralı hücreyi seçtiğimde, USER Form açılacak ve Form üzerine 06 Ekim 2018 Cumartesi Saat 15.00 tarihinde yapılan kayıtlar ve bu kayıtların referans numaralarının gelmesini istiyorum.
Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Takvim (1).xlsm
    165.1 KB · Görüntüleme: 3
Bu başka bir soru mu, aynı konuyla ilgili mi?

Hocam bu konuyu halletim. İlginiz için Teşekkür ederim. Sayfada tıkladığınızda açılan USER Form üzerinden Referans numarasına göre kayıtları getirebiliyorum. Ancak, Yapamadığım; Referans numarasından önce ilgili tarihte (C8) hücresine tıkladığımda, O Tarihte hangi mahallelere program yapılmışsa Referans bilgileri ona göre gelsin.

Kayıtlar sayfasında SARI renkli işaretli kısım Mahalle Seçimi ComboBoxta gelmeli. İşte bunu başaramadım.

Ekli dosyalar

• Saha_Takip_Takvimli.xlsm
    175.8 KB · Görüntüleme: 5
Ben taşıdım otomatik olarak. UserForm bir makro sorusudur, o kısma aldım.
Şu an benim müsait durumum yok ne yazık ki ama yine arkadaşlar ya da ben müsait olduğumuzda destek oluruz.

Selamlar

Hocam bu konuyu halletim. İlginiz için Teşekkür ederim. Sayfada tıkladığınızda açılan USER Form üzerinden Referans numarasına göre kayıtları getirebiliyorum. Ancak, Yapamadığım; Referans numarasından önce ilgili tarihte (C8) hücresine tıkladığımda, O Tarihte hangi mahallelere program yapılmışsa Referans bilgileri ona göre gelsin.
Kayıtlar sayfasında SARI renkli işaretli kısım Mahalle Seçimi ComboBoxta gelmeli. İşte bunu başaramadım.

Tarih kısmında bir hata var. Sarı renkli işaretlediğiniz yerde ki tarih 06.10.2018 14:00, userforumda ki seçilen tarih veya tıklan C8 hücresi tarihi 05.10.2018 görünmekte. Yani açıklamalarınız ile yüklemiş olduğunuz dosyada yapılacak işlemler arasında çelişki var. Bu durumda çalışma açıklamanıza göre mi yapacağız yoksa dosyada verilen örneğe göre mi yapılacak.

Muhammet bey, tekrar merhaba.. . Metehan bey' in bahsettiği problemide düzeltip güncellenmiş dosyayı ekliyorum. Önceki mesajınızdaki dosyayıda bununla birlikte düşünürsek ortaya hem görsel hem işlevsel güzel bir planlama programı çıkacak gibi.

Ekli dosyalar

175.8 KB · Görüntüleme: 4
Referans numarasından önce ilgili tarihte (C8) hücresine tıkladığımda, O Tarihte hangi mahallelere program yapılmışsa Referans bilgileri ona göre gelsin.

@Erman Sekitmez hocam konuyu çözümlemiş. Konu üzerinde kafa yorduğum için buda benden alternatif olsun. Yukarıda alıntı yaptığım açıklamanıza göre yaptım kodları.
Aşağıdaki kodu sayfanızda ki UserForm_Initialize() kod bölümüne yazınız.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(7 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Değerli Hocalarım;
Hücreye tıkladığımda açılan User Form üzerinden Referans Numarası olan bir tarihi seçince aynı User Form üzerinde Frame aktif oluyor. Bu Frame içerisinde TextBoxlar var. Bilgi girişini yapıp kayıt butonuna tıkladığımda seçili Referans satırının sonuna bilgileri kaydeceğine en alt satırda ilgili hücrelere atıyor. Bana bu konuda Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

177.9 KB · Görüntüleme: 6
Aşaığıdaki kodu ComboBox3 nesnesine yazdım. hata veriyor. Bir de ricam acaba, ComboBox3 de veri varken Label24, Label25, Label26, TextBox18, TextBox19 ve TextBox20 Pasif hale diğer TextBox lar aktif hale gelebilir mi?

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(10 satır)

Ekli dosyalar

• Saha_Takip_Takvimli_turist.xlsm
    188.3 KB · Görüntüleme: 8
Moderatörün son düzenlenenleri:
metehan8001 Hocam, Cevap için teşekkür ederim. Aynı kod bloğunun içerisine ComboBox2 için de kontrol bırakıp, Sayfada Referans bilgisi yoksa
ComboBox2.Enabled = False Bilgi varsa ComboBox2.Enabled = True olayını yapıp ComboBox2 içerisine Referans numaralarını getirebilir myiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
12
Geri