Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü ListBox Nesnesinden Sayfaya Kayıt Ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhammethezer

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba Değerli Hocalarım, Formu hazırlayan arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederim. Benim Saha Takip isminde hazırladığım ufak bir Excel programım var. Bu program üzerinde yapmak istediğim işlem ListBox'larda bulunan verileri "Kayıtlar" Sayfasına başında sıra numarası olacak şekilde kaydetmek. Sadece Katılımcılar başlığı altında bulunan "ListBox5" deki veriler çoktan seçmeli olarak "Kayıtlar" Sayfasında "Katılımcı01,02,03..." hücrelerinde gelmesi gerekiyor. Yardımcı olmanız dileklerimlez

Ekli dosyalar

• Örnek_Tablo.xlsm
    239.8 KB · Görüntüleme: 11
Çözüm
P hücresine benzersiz bir kod üretmeye çalışmak yerine kayıt yapılan anın değerini yazmak işinizi görür mü?
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Bu kodla kayıt yapılan anı saliyesine kadar kodlayıp o hücreye yazmış olursunuz.
Gün içinde detaylı kısımlara bakacak çok zamanım yok ama akşam bir bakacağım sorunuza o zamana kadar diğer yönetici arkadaşlardan cevap alamazsınız.

Muhammet bey, merhabalar.
Ekteki dosyayı inceler misiniz? Listbox5' den çoklu seçim istediğiniz için multiselect özelliğini değiştirdim. Kodunuzda da küçük değişiklikler var. İnceleyin, anlamadığınız yer olursa açıklamaya çalışalım.

Ekli dosyalar

• Örnek_Tablo_2.xlsm
    256.7 KB · Görüntüleme: 21
Muhammet bey, merhabalar.
Ekteki dosyayı inceler misiniz? Listbox5' den çoklu seçim istediğiniz için multiselect özelliğini değiştirdim. Kodunuzda da küçük değişiklikler var. İnceleyin, anlamadığınız yer olursa açıklamaya çalışalım.

Öncelikle Ellerinize ve Emeğinize Sağlık. Teşekkür ederim. Sormak istediğim bir sorum da, Kayıt işlemi sırasında sıra numarasını otomatik olarak verebilir mi? Bir de TextBox1 deki Açıklamayı da "Kayıtlar Sayfası "Aciklama"sütununa yazdırmak istiyorum. Teşekkür ederi.

Bir de TextBox1 deki Açıklamayı da "Kayıtlar Sayfası "Aciklama"sütununa yazdırmak istiyorum. Teşekkür ederi.

Erman Beyin yüklemiş olduğu dosya'ya yazdırmak isterseniz, aşağıdaki kodu ekleyin kodların arasına.
VBA:
(1 satır)

Benim yüklemiş olduğum dosyaya yazdırmak isterseniz, aşağıdaki kodu kodların arasına ekleyin.
VBA:
(1 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayfa isimlerini tanımlarken, mümkün olduğu müddetçe sayfanın adını set etmemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Mesela "Kayıtlar" isimli sayfanın adını kullanıcı "Kayıt" olarak değiştirdiğinde, kodlar hataya düşecektir.
Bunun için en güzeli sayfanın Sayfa1.Range/Sheet1.Range şeklinde kullanılması olacaktır.

Hayırlı Akşamlar diliyorum değerli OrkmesB, metehan8001 Hocalarım. Öncelikle yardımlarımız için çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, Var olun. Şayet izinini olursa sizlere sormak istediğim bir sorum daha olacak, Kayır işlemi sırasında =KODURET(Records!P ”ABCDEFGTH123456″) Records!P kolonunda İlgili satır ile ilgili benzersiz kod üretmesini nasıl sağlayabilirim.

Kendi adıma söyleyim ben anlamadım tam. Örnek bir dosya üzerinden açıklarsanız daha anlaşılır olur.

Kod:
(8 satır)

Bu kod bloğundaki gibi benzersiz sayı üretmek. Bu sayı Örnek_Tablov2.xlsm dosyasının "Kayıtlar" sayfasının "P" hücresinde ilgili hücreye yazacak.

Moderatörün son düzenlenenleri:
P hücresine benzersiz bir kod üretmeye çalışmak yerine kayıt yapılan anın değerini yazmak işinizi görür mü?
Kod:
(1 satır)

Bu kodla kayıt yapılan anı saliyesine kadar kodlayıp o hücreye yazmış olursunuz.

Çözüm
Değerli Hocalarım, Bir Takvim üzerinde Hücreye tıkladığımda User Form açtım. Ancak bu Form üzerinde; Üzerine tıkladığım tarihe göre "Kayıtlar" sayfasından "Mahalle" isimlerine göre "ReferansNo" ları almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Takvim.xlsm
    42.1 KB · Görüntüleme: 14
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
19
Geri