Çözüldü Görev Yerine Göre Ticket Ödemesi

haltay

Yıllık Dosya Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar. Aşağıdaki gibi bir tabloya çok ihtiyacım var. Ücreti mukabilinde sizden alabilir miyim? Teşekkür ederim

İki kriterim var: Geçici görevdeyken kaç gün hafta içi kaç gün pazar çalıştı. (Tabloya tarihleri yazınca h.içi ve Pazar gün sayıları geliyor onun formülünü yaptım.)

Geçici göreve gidilen ildeki yemek ücreti neyse ona göre oranlanan şekilde personele h.içi yemek, h.sonu yemek, kahvaltı ve akşam yemeği veriyorum. (kahvaltı ve akşam yemeği ek taleple verildiğinden sayısı elle girilecek. Tarihe bağlı değil)

Örneğin ben Zonguldak’a geçici göreve gittim 24 haftaiçi (24*132) ve 4 haftasonu (4*198). Tarihleri yazdığımda ve geçici görev yerini seçtiğimde 2. Sayfadan verileri alıp günle çarpacak ilgili hücrelere getirecek güzel bir formül.

Örnek dosyayı da ekledim bazı değerleri de manuel ekledim tabloya kolaylık sağlar düşüncesiyle.

Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 2021 Geçici görev hesaplama tablosu-RMZHKN (1).xlsx
    66.7 KB · Görüntüleme: 7
Çözüm
Ekteki dosyada ücret listesi verisini tablo biçimine çevirdim. Hem yazılan formül daha anlaşılır oldu hem de tablo dinamik olduğu için ekleme / çıkartma yapıldığında formülde düzenlemeye gerek kalmayacak. Deneyiniz. Problem yok ise formülleri gerektiği kadar aşağıya doğru kopyalarsınız.
Kolay gelsin.
Merhaba ,
Netleştirmek için soruyorum. Örnek dosyada (n2) "akşam yemeği ödemesi" birim fiyat görünüyor. J2 deki adet ile çarpılması gerekiyordu ? doğru mudur ?
Yanıtınıza göre düzenleme yapılacaktır.

Ekteki dosyada ücret listesi verisini tablo biçimine çevirdim. Hem yazılan formül daha anlaşılır oldu hem de tablo dinamik olduğu için ekleme / çıkartma yapıldığında formülde düzenlemeye gerek kalmayacak. Deneyiniz. Problem yok ise formülleri gerektiği kadar aşağıya doğru kopyalarsınız.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 2021 Geçici görev hesaplama tablosu-RMZHKN.xlsx
    67.7 KB · Görüntüleme: 5
Çözüm
Kolay gelsin.
Harika çalışıyor. Çok çok teşekkür ederim. Elinize sağlık

Konuyu başlatan
Yıllık Dosya Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5