Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Çalışma Kitabını Ayrı Sayfalara Formülsüz Kaydetme

tahsinanarat

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(32 satır)
Yukarıdaki kod ile Çalışma kitabındaki tüm sayfaları aynı çalışma kitabı ismiyle oluşturduğu klasör içerisine ayrı ayrı kayıt yapabiliyorum. Buraya kadar tamam.

-Sayfalarda formüllü hücreler bulunmakta, ve bu formüller aynı şekilde ayrı kaydettiğimiz sayfada görünmektedir örn. G1_g4 hücre aralığında. Bu formülleri değere çevirerek kayıt etmek istiyorum.
- İkincisi kayıt etmesini istemediğim 5 sayfa var. Bunları hiç klasör içine ayrı kayıt yapmasın istiyorum.(
Servis_icmali, SABLON, _Listesi, YENİ SERVİS ve arama adlı sayfalarım.

Çözüm
Biraz hız düştü ama sonuç istediğim gibi olsu şu an herşey mükemmel görünüyor. Kodların son hali
Kod:
(18 satır)
Merhaba.
Koddaki;
-- Cells.Copy yerine ActiveSheet.Range([A1], [A1].SpecialCells(xlLastCell)).Copy
-- .Paste yerine de ActiveSheet.[A1].PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
yazarak dener misiniz?

kayıt etmesini istemediğim 5 sayfa var. Bunları hiç klasör içine ayrı kayıt yapmasın istiyorum.(
Servis_icmali, SABLON, _Listesi, YENİ SERVİS ve arama adlı sayfalarım.

Sn.Ömer BARAN hocamın cevabına alternatif ve alıntı yaptığım sorunuzun cevabı için aşağıdaki kodu test ediniz.

VBA:
(40 satır)

Sn. Ömer hocam; formülleri siliyor ancak sayfa görünümü bozuluyor, logo kayboluyor, verdiğim biçimlendirmeler normale dönüyor.
Sn.metehan8001; sizin kodları denedim, sayfaları orijinal görünümünde ayrı kaydediyor, ancak sayfamdaki logo siliniyor, ayrıca belirlediğim yazdırma alanı kayboluyor, ekran görüntüsüne baktığımsa yatay olan sayfa dikey olarak görünüyor dolayısıyla 1 sayfalık görüntü 2-3 sayfa olabiliyor. Bu ayırdığım dosyalara hiç müdahale etmeden yazıcıdan çıktı alabilmek veya ilgili gruplara gönderebilmek için bir düşüncem vardı.
Sayfalara ayırmasını istemediğim sayfalarda ayrı ayrı kayıt yapıyor. Hatta döngü oralarda bir yerde takılıyor olsa gerek ben kaydettiği dosya içine girip çıktığımda diğer sayfaları kaydetmeye başlıyor.

Kod:
(8 satır)

bu alanı aşağıdaki gibi değiştip denermisin.

VBA:
(10 satır)

Sn.metehan8001; sayfa görüntüsünü formülsüz olarak logo da silinmeden ayırdı. Saadece sayfa yasının Yatay ve ya belirlediğim yazma alanı yada sığdır şeklinde getirebilirsek mükemmel olacak. Olmazsa da yapacak bir şey yok.
o beş sayfa gelmeye değem ediyor bilginiz olsun. Ancak çok önemli değil siler atarız.

dosya sizin elinizde olduğu için şöyle yapalım o bozuk olan sayfayı açın makro kaydet yapın sayfa yasının Yatay ve ya belirlediğin yazma alanı yada sığdır şeklinde manuel düzeltin sonra kaydı durdurun. Kod bölümünde yeni modülde oluşan kodları buraya yazın ben koda ekleyim.

syf = Sheets(N).Name
If syf <> "Servis_icmali" Or syf <> "SABLON" _
Or syf <> "_Listesi" Or syf <> "YENİ SERVİS" Or syf <> "arama" Then

Or yazan yerleri and ile değiştirdim, bu sayfaları yazmadı. Bilginize

Or olduğunda sayfalar klasör içine yazdırılıyor, and olduğunda ve sayfa isimleri birebir eşleştiğinde ise yazmıyor, Yani benim istediğim gibi bu sayfalar gelmemiş oluyor. Neden böyle olduğunu bilemem.

Biraz hız düştü ama sonuç istediğim gibi olsu şu an herşey mükemmel görünüyor. Kodların son hali
Kod:
(86 satır)

Çözüm
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi