Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Farklı Stok Koduna Sahip Ürünleri Karşılaştırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muzaffer.sm

Normal Üye

Arkadaşlar merhaba,

Konuda bahsettiğim bir çalışma üzerine sizlerden değerli yardımlarınızı rica edebilir miyim ? Olabilirliği konusunda biraz karışık bir durum arz ediyor.
Excel belgesinde gerekli açıklamaları yaptım.
Saygılarımla

https://www.***/j6tI

Feyzullah Bey merhaba,

Verdiğiniz yanıtı dün akşam gördüm.Kodlarınızı entegre ettim. Pek incelemeye fırsatım olmadı. Gördüğüm kadarı ile eşleştirmeleri yapıyor. Detaylı inceleyip ayrıca dönüş yapabilirim. Verdiğiniz emek ve çabanızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.
Sağ olun.

Merhaba Feyzullah Bey,

Dosyayı şimdi detaylı inceledim.Dosya içinde daha anlaşılması açısından ürünleri azalttım. Aktarım esnasında eksiklikler meydana gelmektedir.Belge içinde belirttim.
Umarım anlatabilmişimdir.Müsait zamanınızda bakabilir misiniz ? Zaman sorunu tarafımca geniş.Sizin zamanınız her zaman önemlidir.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Karşılaştırma (1).xlsm
    87 KB · Görüntüleme: 6
Merhaba Feyzullah Bey,

Dosyayı şimdi detaylı inceledim.Dosya içinde daha anlaşılması açısından ürünleri azalttım. Aktarım esnasında eksiklikler meydana gelmektedir.Belge içinde belirttim.
Umarım anlatabilmişimdir.Müsait zamanınızda bakabilir misiniz ? Zaman sorunu tarafımca geniş.Sizin zamanınız her zaman önemlidir.
Saygılarımla.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(27 satır)

Merhaba Feyzullah Bey,

Verdiğiniz yanıtları titizlikle takip ettiğim için hemen yanıt vermedim.Keza sizleri çok uğraştırmak istemem.Konuda karışık diye bahsettiğim noktalar raporlama yaparken daha iyi ortaya çıkıyor.Çözüm gereği kodlarınız mükemmel. Ufak detaylar çalışırken ortaya çıktığından eksik oluşmuş yerler mevcut.Bu benimle alakalı.Tam isteneni ortaya dökmek istesem de gözden kaçan hususlar olmuş.Kusura bakmayın.Eklediğim belgede açıklamalar yaptım. Şayet olabilir ise tekrar değerlendirebilir misiniz ? Olmazsa da canınız sağ olsun.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Karşılaştırma (1).xlsm
    184.1 KB · Görüntüleme: 5

Ekli dosyalar

• 1564156213284.webp
    1564156213284.webp
    105.2 KB · Görüntüleme: 50
Merhaba Feyzullah Bey,

Demiş olduğunuz noktalar önemli nokta.Girişlerin hatalı olduğu anlaşılıyor.Bu çalışma ile karşılaştırmanın maksadı ortaya çıkmış oldu. Fakat Son ki kodlamanız ile ilginç bir durum ortaya çıkmış. Yüzde 99 bitmiş deriz ya bu gibi bir şey kaldı.Ben belge içinde gerekli açıklamaları yaptım. Uygun zamanınızda incelemenizi rica edebilir miyim ?

Saygılarımla.

https://www.***/eWc2

Merhaba Feyzullah Bey,
Demiş olduğunuz noktalar önemli nokta.Girişlerin hatalı olduğu anlaşılıyor.Bu çalışma ile karşılaştırmanın maksadı ortaya çıkmış oldu. Fakat Son ki kodlamanız ile ilginç bir durum ortaya çıkmış. Yüzde 99 bitmiş deriz ya bu gibi bir şey kaldı.Ben belge içinde gerekli açıklamaları yaptım. Uygun zamanınızda incelemenizi rica edebilir miyim ?

Bİr yeri yaparken başka bir yeri bozmuşum, aşağıdaki kodu deneyin hocam.

VBA:
(25 satır)

Merhaba Feyzullah Bey,

Kodları evde detaylı olarak rapor üzerinde deneyeceğim.Gördüğüm kadarı ile bir sorun yok gibi.Bu çalışma üzerindeki yaptığınız tüm kodlamaları iç içe bulundurmalıyım. Çünkü harika bir program oldu.Kendimce istisnai bir kaç durum ilave olunabilir mi ? Ayrıca izninizle arz etmek isterim. Evde akşam inceleyip dönüş yapacağım.

Merhaba Feyzullah Bey,

Nasılsınız ? İlave durumlar olabilir mi demiştim. Çok istisnai durumlar yok gibi. Küçük bir ayrıntı var sanıyorum.Olması muhtemel işlemlerden birisi diyebiliriz.Bunun dışında Program şuan itibari ile çok harika oldu.Sağlıklı bir şekilde işlem yapıyor.Olağanüstü değişiklik gerektirecek bir durum yok gibi.Ayrıntı dediğim noktayı belge içinde belirttim.Uygun bir vaktinizde bakmanızı rica edebilir miyim ?
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Stok_Karşılaştırma (2).xlsm
    85.5 KB · Görüntüleme: 8
Merhaba Feyzullah Bey,

Nasılsınız ? İlave durumlar olabilir mi demiştim. Çok istisnai durumlar yok gibi. Küçük bir ayrıntı var sanıyorum.Olması muhtemel işlemlerden birisi diyebiliriz.Bunun dışında Program şuan itibari ile çok harika oldu.Sağlıklı bir şekilde işlem yapıyor.Olağanüstü değişiklik gerektirecek bir durum yok gibi.Ayrıntı dediğim noktayı belge içinde belirttim.Uygun bir vaktinizde bakmanızı rica edebilir miyim ?
Saygılarımla.

Aşağıdaki kodları deneyiniz hocam, Biraz değişiklik oldu.

VBA:
(35 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Feyzullah Bey,

Biraz değişiklik dediğiniz çok büyük değişiklik içeriyor.Bunları talep etmeden sizin bu kodlarla sistemleştirmiş olmanız mükemmel olmuş. Ürün adetlerinin eksik yada fazla kontrolü apayrı bir teknik.Girilmeyen stok yada sevhen stok kontrölü ile iki firma hareketleri tam bir kontrol aşaması içinde sağlıklı işliyor.Tek kelime ile mükemmel oldu. Allah zihin açıklığınızı sağlığınızı eksik etmesin inşallah.
Saygılarımla

Kodları görünce, küçük bir bilgi vermek isterim.

Sheets("karşılaştırma") türünde yazılan bir kodun hataya düşmesi çok muhtemeldir.
Bunun için kullanıcının sayfa ismini değiştirmesi yeterli olacaktır.
Bu gibi durumlarda, sayfanın name kodundaki karşılığını kullanmaktansa, (name) kodundaki karşılığını kullanmak yerinde olacaktır.

Resimle anlatmak gerekirse;

Ekli dosyayı görüntüle 2019 GÖREVLENDİRME2.xlsm

1564388559940.webp

Üst iki resme göre olası hataların önüne geçmek için kodumuzu Sheet1 yapmamız yeterli olacaktır.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
16
Geri