Çözüldü Tarihe Göre Veri Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozuberk

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba üstatlar ben formül ile almaya çalıştım ama başarılı olamadım.
Ekteki dosyaya hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Başka önerileriniz var ise onu da kabul edebilirim. (Soru sayfa içinde)

Teşekkürler, kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• New folder (5).rar
    273.4 KB · Görüntüleme: 9
Çözüm
Merhaba Sayın @ozuberk .

Belgenizde yaptığım işlemleri ve uygulanan formülleri tek tek açıklamak isterdim ancak biraz uzun olacaktı.
İstediğiniz sonuçların elde edildiği ekteki belgeyi inceleyiniz, denemeler yapınız.
Belgede;
-- Bu sayfada 2 ay bölümü arasında, ilgili ayda tüm personel izin kullanabilirmiş gibi düşünülüp, personel sayısı kadar satır olmalıdır.
-- Kayıtlar sayfasına F ve G sütunları eklendi. Bu formül sonuçları, İzin Takvimi sayfasında B sütunundaki formüllerde kullanılıyor.
-- İzin Takvimi sayfasında gün adlarının bulunduğu satırlardaki koşullu biçimlendirmeleri (KIRMIZI için) yeniden düzenlemeniz gerekecek.
-- İzin Takvimi sayfasında B sütuna uygulanan formüller DİZİ FORMÜLÜdür. Yani CTRL+SHIFT+ENTER...
Merhaba @ozuberk ,

Dosyanız ile ilgili arkadaşlarımızdan ilk müsait olan destek olacaktır.
Benim bir ricam bir de bilgi vermem gereken husus var.
Mümkün olduğu müddetçe sorularınızı forum üzerinde yazmanız bizler ve diğer üyeler için daha yararlı olacaktır.

Bilgi ise, profilinize yazdığınız ExcelDepo kullanıcınız doğru değil.
İleride planladığımız bazı kampanyalardan yararlanma fırsatından, doğru kullanıcı adı tanımlamadığınız için yararlanamayabilirsiniz.

İyi çalışmalar,

Sayın Yönetici,

Hatırlatma ve bilgi için teşekkür ederim. ExcelDepo kullanıcı adımı güncelledim.
Soru hakkında haklısınız forma yazmam uygun olacak ama sorunu yazarak anlatamayacağımı düşündüğümden bu yolu seçtim.

Kolay gelsin…

Ok'dir bu çok böyle olmazsa olmaz değil tabi ki.
Maksadımız insanlar arama yaptıklarında önlerine fikir verebilecek kelimeler bulmaları ve diğer taraftan Google :)

Selamlar

Malesef ben Sayın @Admin ile aynı düşünmüyorum.

Forumun işleyişi, benzer ihtiyaç duyacak üye veya ziyaretçilerin ARAMA işleminden sonuç alabilmesi,
sadece soru sor-cevap al sistemi değil FORUM kelimesinin anlamına uygun olarak;
sorun/ihtiyaç bir şekilde konu açılış mesajında açıklanmalı ki; verilecek cevap ile karşılaştırma da yapılabilmelidir.

Mesajımın altındaki İMZA bölümünü okuyunuz.
.

Merhaba,

B sütununda izne çıkan personel, C sütununda izne çıkış, E sütununda da izin son tarihi bulunmaktadır. C ve E sütununa göre izne çıktığı gün ne kadar ise onar göre takvime bilgileri almak istiyorum. İzne çıkan personel yıl/ay içinde iznini bir defa kullanıyor ise onu takvime alabiliyorum. Yalnız yıl/ay içinde birden fazla izne çıkış yapıyor ise onu alt altta satıra yazıyor. Benim burada yapmak istediğim aynı personel yıl/ay içinden birden fazla çıkıyor ise bunları takvime tek satıra toplaması.

Örnek veri;
B Sütunu > C Sütunu > E Sütunu > H Sütunu
A Personel > 01.01.2019 > 13.01.2019 > 13 gün (Birleştirilmeli)
B Personel > 14.01.2019 > 20.01.2019 > 7 gün
A Personel > 28.01.2019 > 03.02.2019 > 7 gün (Birleştirilmeli)
A Personel > 01.01.2020 > 13.01.2020 > 13 gün

Teşekkürler, kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    67.1 KB · Görüntüleme: 14
Merhaba Sayın @ozuberk .

Belgenizde yaptığım işlemleri ve uygulanan formülleri tek tek açıklamak isterdim ancak biraz uzun olacaktı.
İstediğiniz sonuçların elde edildiği ekteki belgeyi inceleyiniz, denemeler yapınız.
Belgede;
-- Bu sayfada 2 ay bölümü arasında, ilgili ayda tüm personel izin kullanabilirmiş gibi düşünülüp, personel sayısı kadar satır olmalıdır.
-- Kayıtlar sayfasına F ve G sütunları eklendi. Bu formül sonuçları, İzin Takvimi sayfasında B sütunundaki formüllerde kullanılıyor.
-- İzin Takvimi sayfasında gün adlarının bulunduğu satırlardaki koşullu biçimlendirmeleri (KIRMIZI için) yeniden düzenlemeniz gerekecek.
-- İzin Takvimi sayfasında B sütuna uygulanan formüller DİZİ FORMÜLÜdür. Yani CTRL+SHIFT+ENTER ile uygulanan formüldür.
-- Bu dizi formülleri birkaç ay için uygulandı, diğer aylar için benzer formülleri kendiniz oluşturursunuz.
-- İzin günlerinin renklendirilmesi için yeni bir formül kullanıldı.

Anlaşılmayan bir husus olursa sorarsınız.
.

Ekli dosyalar

• ozuberk_İZİN_BRN.xlsx
    71.8 KB · Görüntüleme: 9
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6
Geri