Çözüldü Listbox Nesnesine Sütunları Satır Olarak Taşıma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

taneryuksell

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sevgili Uzman arkadaşlarım.

Ekte ki tablo için yardımınıza ihtiyacım var. Çalışma kitabı tek bir sayfadan oluşuyor. 20 adet sütun var. Çalışma hücresi ise A2 hücresinden başlıyor aşağıya doğru uzunca bir liste var. Bu tablo diğer firmalar ile yapılan sözleşmeleri barındırıyor. Ben vergi no isminde bir buton hazırladım bu butona basınca sayfada mavi renkte hazırladığım bir user form olmalı. Böyle bir liste açılsın ve ben vergi noyu girince ilgili firma bilgilerine ulaşarak daha önce sütunlar halinde girdiğim tablo satırlar halinde listbox yada textbox olarak bu tabloya yansısın. Ama ben bu bilgiyi girerken daha önce girmişsem eğer (bir firma ile birden fazla farklı şekilde olabilirsiniz) bir şekilde ayırt edebilmek için sonlarına 1 -2 gibi rakamlar ekliyorum. Bu user formu sabit hücreler için hazırlayıp üzerine textboxlar koyarak yapabiliyorum. Ama arama butonu ve aramalardan sonra ilgili satırlara hücrelere gitme işini yapamadım.

Bir şey daha sormak istiyorum. bu istek absürd bir istek mi, olabilir bir şey mi bilmiyorum. Diyelim ki benim bu şekilde 3 bin adet sözleşmem var ve ben bu sözleşmeleri PDF olarak arşivliyorum. Userform üzerinde sözleşmeyi de görmek istersem buna bir link mi vermek zorundayım yoksa userform üzerine taşınabiliyor mu ?

Yardımcı olabilecek dostlar için şimdiden tşk ederim.

Ekli dosyalar

• CARİ.DN.xlsm
    33 KB · Görüntüleme: 10
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
1
Geri