Çözüldü Excel VBA Kapalı Dosyaya Veri Yazma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gicimi

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;

Açık olan sayfaya verileri girdikten sonra, aktar butonuna bastığımda, kapalı dosyaya yazdığım veriler kaydedilsin. Kaydedilen veriler açık olan sayfadan silinmesini istiyorum. Konu hakkında yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Açık Dosya.xlsx
    10.6 KB · Görüntüleme: 13
  • Kapalı Dosya.xlsx
    8.7 KB · Görüntüleme: 17
Çözüm
Merhaba standart Ado ile kapalı dosyaya kaydetme alttaki kod gibidir.Birde insert into var o biraz zahmetli.
Dikkat etmeniz gerekenler şunlar;
Her defa kaydetmede alt alta kaydedilir.Kapalı dosyadaki verileri sağ tıklayıp içeriği temizle olayı ile yapsaniz bile boş satırlarıda dolu görüp boş satırdan itibaren kaydeder.Eğer menüden içeriği temizle yaparsanız o zaman iş değişir.
ikinci ise kapalı dosyadaki B sütunu metin olarak algılanıp yeşil renk çıkyor.Normalde sayı olmalı başaramadım ne yaptıysam.Tabii açık dosyada özel işlemle sayıya dönüştürülüyor fakat dosya kapalıyken olmadı.

Normalde Adosuz dosya açtırıp kaydetme olayıda var.Beğenmezseniz öylede yaparız.
Bir denersiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(3 satır)
Merhaba standart Ado ile kapalı dosyaya kaydetme alttaki kod gibidir.Birde insert into var o biraz zahmetli.
Dikkat etmeniz gerekenler şunlar;
Her defa kaydetmede alt alta kaydedilir.Kapalı dosyadaki verileri sağ tıklayıp içeriği temizle olayı ile yapsaniz bile boş satırlarıda dolu görüp boş satırdan itibaren kaydeder.Eğer menüden içeriği temizle yaparsanız o zaman iş değişir.
ikinci ise kapalı dosyadaki B sütunu metin olarak algılanıp yeşil renk çıkyor.Normalde sayı olmalı başaramadım ne yaptıysam.Tabii açık dosyada özel işlemle sayıya dönüştürülüyor fakat dosya kapalıyken olmadı.

Normalde Adosuz dosya açtırıp kaydetme olayıda var.Beğenmezseniz öylede yaparız.
Bir denersiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(31 satır)

Ekli dosyalar

• Neuer Ordner.rar
    24.9 KB · Görüntüleme: 46
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
1
Geri