Çözüldü Formülle Aylara Göre Fazla Mesai Tutarı Getirtme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ergcbk

Normal Üye

Merhabalar,
FORMÜLLE 2022 FAZLA MESAİ LİSTE sayfası H 2 satırında ayı seçecek,
"2022 FAZLA MESAİ LİSTE" Sayfasındaki "C" sütunu Personel No ile 2022 "YILI MAKİNİST İŞÇİ 5545" sayfasındaki "A" sütunundaki Personel No.yu eşleştirecek,
hizasındaki veriyi seçilen aya 2022 FAZLA MESAİ LİSTE sayfasına getirecek,
Aynı şekilde 2022 YILI MEMUR 4011 5545 sayfasına da veriyi getirecek

NOT: Eklenen örnek belge, özel bilgiler içerdiğinden tarafımca kaldırılmıştır. 01.02.2023

Moderatörün son düzenlenenleri:
@Ergcbk
-- 2022 FAZLA MESAİ LİSTE sayfası H2 hücresine OCAK, ŞUBAT, ....., KASIM, ARALIK şeklinde VERİ DOĞRULAMA (liste) uygulandığı.
-- 2022 YILI MAKİNİST İŞÇİ 5545 isimli sayfada E sütunundaki SAYIların elde edilmek istenildiği,
varsayımıyla;
şu formülü FAZLA MESAİ sayfasında, sonuç alınmak istenilen sütunda ikinci satıra (I2 veya J2 gibi) uygulayıp aşağı doğru kopyalayın.
AY SEÇİMİni değiştirerek sonuçları kontrol edin.

MEMURLAR... sayfasında aynı personele ait 1'den fazla satır var ve bu sayfayla ilgili olarak beklenen işlemin ne olduğu tam anlaşılmıyor.

Formül
Bu içeriği görebilmek için giriş yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Denemeden cevap yazmam.
Şu anda da bilgisayarda değilim.
H2 hücresine açılır liste uygulamış ve bir ay adı seçmişseniz sorun olmaması gerekir.

Ayrca, bir hata alındığında yazılan "HATA VERDİ" mesajının bir anlamı yok.
Hatalı haliyle belgeyi kaydedip foruma eklerseniz HATAnın sebebi anlaşılıp yeni çözüm üretelebilir.

Merhabalar, dosyayı tekrar ekledim, formül hatası ile

NOT: Eklenen örnek belge, özel bilgiler içerdiğinden tarafımca kaldırılmıştır. 01.02.2023

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba;
"2022 YILI MAKİNİST İŞÇİ 5545" isimli sayfada 2022 den fazla fazla boşluk var onu silerseniz formül ve bağlantı hatanız gidecektir.

sevgili hocam, dosyada ifade ettiğiniz gibi boşlukları sildim yine hata veriyor, demek ki ben beceremiyorum, kodu dosyaya uygulamanız mümkün mü

Sevgili hocam, bu formül aynı satırdaki verileri karşılaştırıyor,
F2022 FAZLA MESAİ LİSTE" sayfasındaki personelin sicil numarasını
"2022 YILI MAKİNİST İŞÇİ 5545" sayfasında arayıp eşleştirmiyor.
İsimler sayfada farklı yerde olursa yanlış bilgi getirmiş olur

Siz en iyisi birkaç satırlık olması gereken bilgiyi, olması gereken yere elle yazarak doldurun.
Yazdığınız bu doğru sonuçları nasıl bulduğunuza dair de açıklama yazın.
Ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım.

Verdiğim formül; ilgili SİCİL NUMARASINA ait E sütunundaki bilgilerin,
G sütunundaki tarihlerden seçilen AYA ait olanlarının toplamını veriyor durumda. Neden yeri değişince sonuç değişsin.
Bazı bilgilerin yerini değiştirip denemek zor değil. Verdiğim formülün SATIRla, hangi satırda olduğuyla bir ilgisi yok. Deneyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10
Geri