Çözüldü Farklı Stok Kodlu Ürünleri Karşılaştırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muzaffer.sm

Normal Üye

Feyzullah bey merhaba,

Sizi yine rahat ettiğim için kusura bakmayın.
Evvelden çözümlediğimiz bu konu başlığını 2 numara vererek açtım. Uygulama halinde çalışıldıkça bazı aksaklıkların olduğunu gördüm. Gece bu vakitlerde elimden geldiğince eksiklik meydana gelen yerleri excel belgesinde açıkladım. Müsait bir zamanda bakabilir misiniz ?

Saygılarımla

Ekli dosyalar

• Stok_Karşılaştırma (2) (1).xlsm
    39.1 KB · Görüntüleme: 10
Sayın @muzaffer.sm ,

Malesef uzun uzadıya yazılan yazıları okuyup anlamak için vakit bulamıyorum. Yapılmak istenilen yeni düzenlemeler başlığın altındaki işlemler galiba doğru mu anlamışım?

1566489202915.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Sayın Cakarem

Sıfır bir çalışma olmadığı için yapılış ve sonuçlandırma şekli sonrası çıkan sorunlar size uzun gelmesi doğaldır.Feyzullah hocam programı yaptığı ve bildiği için böyle uzun anlattım.
Konu başlıkları altında yeni düzenlemeler bölümü ağırlıktır.Doğru anlaşmışsınız.
Ayrıca sizde buna göre bakarsınız gönlünüzce olsun. Vakti müsait olunca Feyzullah hocam konuyu görünce ayrıca bakacaktır diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

Muzaffer Bey,

a = .Range("a" & .Rows.Count).End(xlUp).Row + 1 Bu kodu aşağıdaki gibi değiştirin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Merhaba Feyzullah bey,

Epeydir sizi görmeyince merak ettim doğrusu. İş yoğunluğundandır umarım.Bu göremediğimiz vakitler İyisinizdir umarım.
Çok teşekkürler.Kodu değiştirdim eşleşme dışı yanlış yazılanlar en alt satırda kırmızı olarak görünüyor. Farklı bir şey çıkmaz gibi. Çıkarsa tekrar beyan edebilir miyim.
Her ihtimale karşı konu bir kaç gün açık kalabilir mi ? En azından Konu başlığım çok dağılmamış olur.
Kendinize iyi bakın.

Saygılarımla.

Merhaba Feyzullah bey,

Değişiklik yaptığımız ilgili satır ile aktarım bu şekli ile tamam oldu. Eşleşen satırlar karşılıklı eşitlendi.Eşleşmeye uymayanlar ise en alt satırda kırmızı olarak belli oldu.
Şuan görünen olumsuz bir durum yok. Konu Çözülmüştür.
Çok teşekkürler. Ellerinize sağlık.

Merhaba Feyzullah bey,

Değişiklik yaptığımız ilgili satır ile aktarım bu şekli ile tamam oldu. Eşleşen satırlar karşılıklı eşitlendi.Eşleşmeye uymayanlar ise en alt satırda kırmızı olarak belli oldu.
Şuan görünen olumsuz bir durum yok. Konu Çözülmüştür.
Çok teşekkürler. Ellerinize sağlık.
İyi Çalışmalar hocam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6
Geri