Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Excelde Yeni Açılan Sayfa Sayısı

cahan2010

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Excelde yeni açılan sayfa sayısı seçenkler+genel-yeni kitap sayfası oluştururken kısmında "yeni açılacak sayfa sayısı 3 olarak işaretli" ama "yeni sayfa açınca tek sayfa açıyor."
Bu sorun nasıl çözülür.

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    10.7 KB · Görüntüleme: 5
"yeni sayfa açınca tek sayfa açıyor."

Alıntıladığım mesajınızdaki 'Yeni Sayfa Açmak' tan kastınız, dosyaya 'yeni sayfa eklemek' olarak anladım. Yeni sayfa 'açtığınızda' tek sayfa eklenmesi normal.
Bahsettiğiniz ayar, Excel kısayoluna tıkladığınızda sıfırdan bir dosya açmış olursunuz, bu açtığınız dosyaya 3 sayfa eklenmiş şekilde önünüze gelmesini sağlar.

Alıntıladığım mesajınızdaki 'Yeni Sayfa Açmak' tan kastınız, dosyaya 'yeni sayfa eklemek' olarak anladım. Yeni sayfa 'açtığınızda' tek sayfa eklenmesi normal.
Bahsettiğiniz ayar, Excel kısayoluna tıkladığınızda sıfırdan bir dosya açmış olursunuz, bu açtığınız dosyaya 3 sayfa eklenmiş şekilde önünüze gelmesini sağlar.
Dosyayı paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• örnek.webp
    örnek.webp
    56.6 KB · Görüntüleme: 5
Ben sizin bahsettiğiniz konuyu anlamıştım. Fakat siz açıklamamı anlamamış olabilirsiniz.
O ayar, sol altta sayfa eklemek için + simgesine tıkladığınızda oluşturulacak sayfa sayısı ile alakalı değil. Sıfırdan bir dosya açtığınızda karşınıza gelecek sayfa sayısıyla alakalı bir konu.

Belki de işlemler istediğiniz gibi oluyor ama sayfa isimleri görünmüyor da olabilir.
Sayfa adeti ayarlamasını yaptıktan sonra EXCEL SEÇENEKLERİ >> GELİŞMİŞ >> BU ÇALIŞMA KİTABI İÇİN GÖRÜNTÜLEME SEÇENEKLERİ bölümündeki SAYFA SEKMELERİNİ GÖSTER seçeneğini AKTİFleştirip tekrar kontrol edin.

Belki de işlemler istediğiniz gibi oluyor ama sayfa isimleri görünmüyor da olabilir.
Sayfa adeti ayarlamasını yaptıktan sonra EXCEL SEÇENEKLERİ >> GELİŞMİŞ >> BU ÇALIŞMA KİTABI İÇİN GÖRÜNTÜLEME SEÇENEKLERİ bölümündeki SAYFA SEKMELERİNİ GÖSTER seçeneğini AKTİFleştirip tekrar kontrol edin.
Sayfa sekmelerini gösteri seçeneğini aynen dediğiniz gibi aktifleştirdim. Oldu. Sağolasın. Üstadım. Yalnız her yeni boş yeni çalışma kitabı açılışında tek çalışma kitabı açılıyor. Bu aktifleştirme ayarının her defasında yapılması gerekiyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11