Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Excelde seçtiğimiz ayın günlerini getirme

cahan2010

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe

Excel'de seçtiğimiz ayın günlerini otomatik getirtme hafta say, haftanıngünü ile yapılabilirmi. Yada nasıl yapılabilir.​

Ekli dosyalar

• bekçi nöbet çizelgesi12.xls
    93.5 KB · Görüntüleme: 4
Çözüm
Yukarıda verdiğim formül günleri dikey olarak listeler ama siz yatay listelemek istiyorsanız aşağıdaki formülü D3 e yazmanız yeterli. Ayrıca aklınızda bulunsun dikey de olsa yatay da olsa TAŞMA hatası olmaması için formülün dökülebildiği tüm aralık BOŞ olmalıdır. Dolu hücre olamamalıdır.

[REPLY]
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)
[/REPLY]
A1 hücresinde metin şeklinde yazılı Veri doğrulamalı KASIM gibi ay adlarınızın olduğunu varsayıyorum. Başka bir hücreye aşağıdaki formülü yazarsanız. Seçtiğiniz ayın günleri otomatik listelenir.

[REPLY]
Kod:
(1 satır)
[/REPLY]

A1 hücresinde metin şeklinde yazılı Veri doğrulamalı KASIM gibi ay adlarınızın olduğunu varsayıyorum. Başka bir hücreye aşağıdaki formülü yazarsanız. Seçtiğiniz ayın günleri otomatik listelenir.

*** Hidden text: cannot be quoted. ***
Üstadım verdiğin formülü uyguladım D3 e sonuç olarak Taşma oldu formülde..

Ekli dosyalar

• bekçi nöbet çizelgesi12.xls
    91 KB · Görüntüleme: 2
Yukarıda verdiğim formül günleri dikey olarak listeler ama siz yatay listelemek istiyorsanız aşağıdaki formülü D3 e yazmanız yeterli. Ayrıca aklınızda bulunsun dikey de olsa yatay da olsa TAŞMA hatası olmaması için formülün dökülebildiği tüm aralık BOŞ olmalıdır. Dolu hücre olamamalıdır.

[REPLY]
Kod:
(1 satır)
[/REPLY]

Çözüm

*** Hidden text: cannot be quoted. ***
Üstadım. Sağolasın. Oldu Unutmuşum. burda bir sorunum var. her hücre başında 01.11.2022-02.11.2022 şeklinde gidiyor. Ben her günden aynı 2 tarih olmasını istiyorum. 01.11.2022, 01.11.2022; 02.11.2022, 02.11.2022, şeklinde gitmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Tüm günler çifter çifter mi yazılmalıdır. Yatay mı olmalı dikey mi olmalıdır. Yeni sorunuz için YENİ KONU açıp uygun bir başlıkla örnek dosya hazırlayıp net açıklama eklerseniz yardımcı olmaya çalışalım.

DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5
Geri