Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Excelde İlgili Alana İlgili Veriyi Yazdırma

fthtsn

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Arkadaşlar;
İlgili dosyayı ve ekran görüntüsünü paylaşıyorum. sorunum B sütununu I sütununda aratıp buldurup K-M-O-Q-S-U-W da bulunan rakamları(değerleri) alt alta D bölümüne yazdırmak. örnekte anlatıldığı hale getirmek istiyorum. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Dosya.xlsx
    9 KB · Görüntüleme: 3
teşekkür ederim. ilginiz için teşekkürler. paylaştığınız dosya tam olarak istediğimi karşılamdı. B sütunundaki ürün adını I sütunda bulup beden1 beden2 beden3..... sağındaki adet miktarlarını 2-1-3 gibi miktarları C sütunundaki bedenlerin karşısına yazması gerekiyor. ilgili dosyayı tekrar paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• Dosya.xlsx
    9.1 KB · Görüntüleme: 3
2 1 3 miktarlarının yazılmayacağını düşündüm ondan onları çekmedim. Ama düşeyara ile yazdığım formül ile aynı mantıkla rahatlıkla yapılır. Bilgisayar başına geçince onu da eklerim.

2 nolu mesajdaki Paylaştığım dosyada D sütunu formülünüzü de bunu yazıp aşağı sürükleyiniz.

Formül
Bu içeriği görebilmek için giriş yapmalı veya kayıt olmalısınız.

merhaba Mehmet bey;
İlginiz için Çok teşekkürler. bi noktada daha takıldım yardım ederseniz çok minnettar olurum. dosyayı paylaşıyorum. B Sütunu G sütununa eşitse H sütunundaki değeri C sütununa yazsın olabilirmi.

Ekli dosyalar

• ornek1 (1).xlsx
    10.6 KB · Görüntüleme: 2
Paylaştığınız dosyada G sütunu yada H sütununda herhangi bir değer yok. Ayrıca paylaştığım düşeyara formülleri zaten bu isteğinizin cevabı oluyor.

pardon çok özür dilerim yanlış dosya paylaşmımsın ilgili dosyayı tekrar paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• Dosya (1) (1).xlsx
    119.4 KB · Görüntüleme: 2
Yeni Sorularınızı yeni konu açarak sorarsanız çok daha iyi olur. Ama yine de son sorunuz için cevap vereyim. C3 hücresine aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyiniz. Dosyanız ektedir. İncelersiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Ekli dosyalar

• Dosya (1) (1).xlsx
    132 KB · Görüntüleme: 2
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum