Çözüldü Excelde Değer Değiştirme Düğmesi kullanımı

tunsev

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Excel Dostları;"Genel Paylaşıma açık" bir platformdan edinilen ekteki örnek dosyada Excel'de "Dinamik Takvim" oluşturulmuştur. Takvim yapılırken B1 hücresinde ay bilgisi ve D1 hücresinde yıl bilgisi birleştirilerek A4 hücresinden itibaren formül oluşturularak Dinamik Takvim yapılmıştır. Takvimde ay bilgisi B1 hücresinde veri doğrulama yöntemiyle; yıl bilgisi ise D1 hücresinde manuel olarak girilmektedir. Sorum şu şekilde. Takvimin daha pratik kullanılması için D1 hücresindeki yıl değeri, Geliştirici sekmesinde eklenen Değer Değiştirici Düğme ile değiştirilmesi sağlanmıştır. Aynı şekilde B1 hücresindeki ay bilgisinin de Değer Değiştirici Düğmesi ile ocak,şubat şeklinde değiştirmek için B1 hücresinde veya A4 hücresinde formülde nasıl düzenleme yapılmalıdır? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Takvim.xlsx
    15.2 KB · Görüntüleme: 4
Merhaba,
Dosyanızda düzenleme yaptım , yardımcı sütun ve hücreyi görünür bıraktım. Siz uygun gördüğünüz şekilde düzenlersiniz.
Ayrıca koşullu biçimlendirme ile günün tarihini farklı renkte biçimlendirmişsiniz ancak sadece GÜN kontrolü vardı, ay - yıl kontrolü olmadığı için her ayın aynı günü biçimleniyordu.( bugün 24.07.2021 ise her ayın 24 ü işaretleniyordu ) Onun için de yeni bir biçimlendirme yaptım. Kontrol edin lütfen.

Ekli dosyalar

• Takvim VR1.xlsx
    18.5 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba,
Dosyanızda düzenleme yaptım , yardımcı sütun ve hücreyi görünür bıraktım. Siz uygun gördüğünüz şekilde düzenlersiniz.
Ayrıca koşullu biçimlendirme ile günün tarihini farklı renkte biçimlendirmişsiniz ancak sadece GÜN kontrolü vardı, ay - yıl kontrolü olmadığı için her ayın aynı günü biçimleniyordu.( bugün 24.07.2021 ise her ayın 24 ü işaretleniyordu ) Onun için de yeni bir biçimlendirme yaptım. Kontrol edin lütfen.
Teşekkürler @Ezelk

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
2
Geri