Çözüldü Diğer Sayfaya Veri Aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratbalci59

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın hocalarım,,,

Excelde 1. sayfada iken doldurduğum 5x5 lik bir formu her seferinde yeniden dolduruyorum. Ama form dolduktan sonra sil yaz yapıyorum.

Benim sizden talebim 1. sayfaya tablonun altına bir buton ekleyerek 2. sayfaya veri girişi yapmak istiyorum.
ama bu 5x5 lik veri girişleri her kayıtta üst üste gelip çakışmasın satır bazlı 5er 5er atlayarak alt alta her kaydı tutsun. böylece geri dönük neleri kaydettiğimi görebileyim.

Bu txt olarak veri dosyasına da yapılabilirse onuda öğrenmek isterim.

Kolay gelsin...

Merhaba,
Sayfa isimlerinin sayfa1 ve sayfa2, sayfa1 deki 5x5 lik alanın da A1:E5 arası olduğunu varsayarsak aşağıdaki kod işinizi görecektir.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(4 satır)

Sayın Hocam...

Söylediğiniz üzere excel dosyasını EKTE yolluyorum. Dosya içerisinde talebimi de yeniden yazdım.

Emek ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Diger_Sayfaya_KAYIT_EKLEME-Murat_BALCI.xlsx
    16.2 KB · Görüntüleme: 7
Merhabalar;
Çalışma dosyanızda ALT + F11 tuşları ile VBA penceresini açınız.
Insert menüsünden Module ekleyiniz ve şu kodları modül içerisine yapıştırınız. Daha sonra Sayfa1 de bulunan düğmelere ilgili makroyu ekleyiniz.
Kod:
(18 satır)

Hocam Tekrar Merhabalar...

Verdiğiniz formülü çalıştırdım.

Ama kendi yapmak istediğim çalışmaya uyarlayamadım. Sizden talebimi EK'te bulunan ACİL Durum isimli Excel Dosyasında sekmeler arasındaki geçişi ve yapılmasını istediğim transfer şeklini anlattım. İlk sekmede bulunan örnek içerikli 4. adet satırdan oluşan bir veri bloğunu diğer sayfaya taşıma gösterildi ama bu veri bloğu artabilir. yani değişken görülmeli. HEr veri bloğunun arasına 1 satırlık ayraç koymamız gerekiyor hocam ...

Şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• Acil_DURUM_PROG_2018.xlsm
    381.5 KB · Görüntüleme: 7
Ahmet beyden cevap gelene kadar bu benden alternatif olsun.
VBA:
(22 satır)

Ekli dosyalar

• kaydet dosya.xlsm
    385 KB · Görüntüleme: 8
Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
İyi günler.. Aranıza yeni katıldım.. size bir sorum olucaktı bende ana bir sayfadan 400 den fazla çalışma sayfasına veri atamak istiyorum. Fakat bende biraz durumlar karışık ana sayfamda bir liste var ve 494 satır var bunların hepsi bir etken madde adı etken maddelerin yanına her veri girildiğinde sütun değişiyor haliyle ve bu sütunllardaki verileri ben bu 494 tane etken madde için açtığım satırda hep aynı sütuna aktarmak istiyorum bu nasıl yapabilirim? kendim bişeyler denedim ama olmadı denediğim makroyuda sizinle paylaşabilirim isterseniz. Teşekkürler şimdiden iyi günler...

İyi günler.. Aranıza yeni katıldım.. size bir sorum olucaktı bende ana bir sayfadan 400 den fazla çalışma sayfasına veri atamak istiyorum. Fakat bende biraz durumlar karışık ana sayfamda bir liste var ve 494 satır var bunların hepsi bir etken madde adı etken maddelerin yanına her veri girildiğinde sütun değişiyor haliyle ve bu sütunllardaki verileri ben bu 494 tane etken madde için açtığım satırda hep aynı sütuna aktarmak istiyorum bu nasıl yapabilirim? kendim bişeyler denedim ama olmadı denediğim makroyuda sizinle paylaşabilirim isterseniz. Teşekkürler şimdiden iyi günler...

Merhaba, yeni bir konu açıp oraya örnek dosya da ekleyebilirseniz gözümüzde daha iyi canlanacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
12
Geri