Çözüldü Excel Tablosunu Userform Üzerinde Açma

orcnsdk

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Öncelikle herkese merhaba,
Excel tablosunda renkli olan hücreler var mesela, bunları listbox la listelediğim zaman renkli bölümleri gelmiyor maalesef.
Direkt tabloyu renkli hücrelerle beraber Userforma çekebileceğim bir kod varmıdır acaba ne yapmam gerekiyor.
Yardımlarınız için çok teşekkürler....

Merhabalar @orcnsdk konudan bağımsız olarak 3. Bir dosya için 3. Bir kullanıcı açıp girmeyi düşünmezsiniz inşallah.. çünkü dosya indirmek için yeni kullanıcı oluşturmak engellenme sebebidir. Bilginiz olsun.

Screenshot_20220727-161615_Samsung Internet.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar @orcnsdk konudan bağımsız olarak 3. Bir dosya için 3. Bir kullanıcı açıp girmeyi düşünmezsiniz inşallah.. çünkü dosya indirmek için yeni kullanıcı oluşturmak engellenme sebebidir. Bilginiz olsun.

Screenshot_20220727-161615_Samsung Internet.webp
TAMAMDIR TEŞEKKÜR EDERİM PROJE ÖDEVİM OLDUĞU İÇİN UĞRAŞIYORUM ÖNEMLİ OLDUĞUNDAN DOLAYI DİKKAT EDERİM.

Dosyayı bir deneyin. Tüm Verilerin Alfabetik olarak sıralanması lazım. Yani comboboxta seçtiğiniz verinin bulunduğu ilk satır ile bulunduğu son satır arasında başka bir veri olmaması lazım.
resimGetir.webp

Ekli dosyalar

• deneme (1) (1).xlsb
    28 KB · Görüntüleme: 2
Proje ödevimi yetiştirmem gerektiğinden böyle bir durum oldu ücretli destek talebi de açtım. Sıkıntım oradan giderilebilecek ise o da olur.
Bu arada bunu ücretli destek talebinde bulunman için söylemedim. Forum kurallarından bahsederek ve Forumdaki diğer tüm VİP üyeler gibi rahatlıkla dosya indirebileceğinizi hatırlattım. Proje ödeviniz için de tüm sorularınızı Tek bir soruda değil.. Her farklı sorunlarınız için YENİ KONU açarak forumda sorabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Bu arada bunu ücretli destek talebinde bulunman için söylemedim. Forum kurallarından bahsederek ve Forumdaki diğer tüm VİP üyeler gibi rahatlıkla dosya indirebileceğinizi hatırlattım. Proje ödeviniz için de tüm sorularınızı Tek bir soruda değil.. Her farklı sorunlarınız için YENİ KONU açarak forumda sorabilirsiniz. İyi çalışmalar.
VIP Üyelik aldım zaten

Dosyayı bir deneyin. Tüm Verilerin Alfabetik olarak sıralanması lazım. Yani comboboxta seçtiğiniz verinin bulunduğu ilk satır ile bulunduğu son satır arasında başka bir veri olmaması lazım.
resimGetir.webp
Merhaba aralara endüstriyel yeni veri eklediğimde onları çekmiyor. Sona veri eklediğimde de run-time error 1004 hatası veriyor

Aralardaki verileri ekran görüntüsü alamadığı için büyük bir ihtimal yapıştırmıyor. Acaba form açıldığında A Sütunundaki kendini tekrarlayan verileri alt alta sıralayabilir miyiz? O zaman aralara örnek veriyorum endüstriyelle ilgili bir veri girsek bile formu açtığımızda onu diğer endüstriyelle başlayan verilerin altına getirir ve ekran görüntüsünü alabilir. Diğer bir sorun da bahsettiğim gibi combobox tan en alttaki veriyi seçtiğiniz zaman run-time error 1004 hatası vermektedir.

Almak istediğiniz verilerin arasına başka veri girmemesi konusunda not düşmüştüm. Sıralama yapma konusunu da bilgisiyara geçtiğimde yardımcı olurum.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
34
Geri