Çözüldü Hazır Fatura Şablonu Üzerine Yazı Yazma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

egoksel

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese selamlar,

Kendi hazır fatura şablonumun üzerine printer üzerinden çıktı almak istiyorum, excel üzerinden yazıları yazarak, hazır fatura şablonundan çıktı almak istiyorum. bu konu ile ilgili yardımcı olabilecek kişiler var ise, çok memnun olurum.

Teşekkürler!

Çözüm
Ne yapılırsa yapılsın ince ayar işini kendiniz yapmak zorunda kalacağınızı bilmelisiniz.
Neticede yazıcı markası bile bazı satır/sütun genişliklerinde değişiklik yapılmasını gerektirebilir.
Ekteki belgeye bir göz atın isterseniz.
Merhaba.
İlgili bölüme yazdığım "hoşgeldiniz" içerikli mesajımda da belirttiğim gibi,
fatura şablonunuz bilinmeden cevap yazılamayacağına göre;
kullandığınız faturanın yüksek kalitede taranmış kopyasını içeren (daha evvel benim hazırladığım örnek belgede olduğu gibi)
bir örnek belge yüklerseniz mesafe kat etmeniz mümkün olabilir.
Ayrıca yazıcıda kullanacağınız kağıt boyutlarını da belirtiniz (A4 gibi) .

Merhaba, İlgili alana fatura şablonunu ekledim.

Kağıt boyutları: en 21,5cm ve boy 28 cm'dir. A4 boyutunda değildir.

Teşekkürler!
fatura tas01.webp
fatura tas01.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ne yapılırsa yapılsın ince ayar işini kendiniz yapmak zorunda kalacağınızı bilmelisiniz.
Neticede yazıcı markası bile bazı satır/sütun genişliklerinde değişiklik yapılmasını gerektirebilir.
Ekteki belgeye bir göz atın isterseniz.

Ekli dosyalar

• evolucja_FATURA.xlsx
    310.4 KB · Görüntüleme: 60
Çözüm
Ömer Bey,

Bir kaç ufak düzeltme yaptıktan sonra yazıcımdan denedim ve çok güzel oldu, size çok teşekkür ediyorum, bir ara uygun olduğunuzda sevk irsaliyesine de benzer bir format yaparsak çok memnun olurum. :)

Tekrar teşekkürler!

Merhabalar,
bende aynı dertten müzdaribim, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Arkadaş için yapmış olduğunuz şablon üzerinden yola çıkayım dedim ama, yazdırma alanını nasıl belirlediğinizi bilemediğim için yapamadım. Çalışma alanına A4'ümü aldıktan sonra istediğim yeri seçip sadece orayı basmasını sağlayabilir miyim?
Teşekkürler.
(Dosya içersine bıraktığınız notlardan da anlaşılacağı üzere amaç sadece sorun çözmek değil bir yandan da öğretmek👏).

Merhabalar,
bende aynı dertten müzdaribim, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Arkadaş için yapmış olduğunuz şablon üzerinden yola çıkayım dedim ama, yazdırma alanını nasıl belirlediğinizi bilemediğim için yapamadım. Çalışma alanına A4'ümü aldıktan sonra istediğim yeri seçip sadece orayı basmasını sağlayabilir miyim?
Teşekkürler.
(Dosya içersine bıraktığınız notlardan da anlaşılacağı üzere amaç sadece sorun çözmek değil bir yandan da öğretmek👏).
Sayın @fatihdora .

İçinde, düzgün (okunaklı, yatay/dikey yamukluk olmayan, mümkünse yüksek çözünürlüklü)
bir şekilde fotoğraf olarak kaydedilmiş fatura örneğinizin içinde olduğu bir Ms.Excel belgesi yüklerseniz üstünde çalışılabilir.

Forumumuzun SORU-CEVAP bölümünde belge yüklemek/indirmek için özel bir üyelik türü yoktur.

İyi çalışmalar dilerim.

.

İlginiz için teşekkürler. Dosyayı ekledim ama içersine bilgilendirici notları da eklemenizi rica ederim.

Ekli dosyalar

• fatura-01.webp
    fatura-01.webp
    45.1 KB · Görüntüleme: 7
Belgeyi çok hatırlamıyorum ama,
ben olsam fatura şablonunu (görseli) silmek yerine, sürükle bırak yöntemiyle yazdırma alanı dışında konumlandırılabilir. Ya da birkaç satırlık kod ve düğmeyle bu nesneye GÖSTER/GİZLE işlemi de uygulanabilir.
Neticede şablon (görsel) SABİT olduğuna göre, başka bilgisayarda yeni ayarlama gerekeceğini sanmıyorum.
Olsa olsa, yazıcı değişimi olduğunda kenar boşluklarına yönelik küçük ayarlamalar gerekebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
18
Geri