Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Değişiklik Yapılan Satırdaki Sicil Log Tutma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(17 satır)
Hücrelerdeki yapılan değişiklikleri log sayfasında hücre değişikliğini adres olarak takip edebiliyoruz. Burda bir sıkıntı yok.

Ancak ben aynı zamanda Sayfa1 den A sutununda bulunan değişiklik yapılan satırdaki sicili de Log sayfasında A sutununa yazdırmak istiyorum.
Kod:
(22 satır)
Bunun için kodda nasıl bir değişiklik yapmalıyız. Teşerkürler.

Ekli dosyalar

• Log Tutmak.xlsm
    17.4 KB · Görüntüleme: 8
Çözüm
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range) bu kod satırının altına aşağıdaki kodu ekleyin.

VBA:
(1 satır)
Sn. metehan8001; bu işlemi saadece E sutunu için sabitleyebilirmiyiz, E sutununda değişiklik yapılırsa log tutsun, diğer susunlarda tutmasın.

Yada sorumu şöyle sorayım, istediğimiz sutunları biz belirleyebilirmiyiz. 3-4 sutun için gerekebilir. Teşekkürler

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range) bu kod satırının altına aşağıdaki kodu ekleyin.

VBA:
(1 satır)

Çözüm
Sn.metehan8001, çok teşekkür ediyorum, soruya ilaveten ekleme yapmıştım, birden fazla sutun için olmuş olsaydı ki öylede olacak bu durumda nasıl bir kod ilave etmeliyiz. Biliyorum sizi yordum, cevap yazmasanız da kızmam :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7
Geri