Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü İlk Giren İlk Çıkar Mantığıyla Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Evrensngr

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar öncelikle merhabalar ekte bi örnek dosya belirticem o dosyada satışlar sayfasında satılan ürünü yani sarı alandaki sayayı alımlarda o tarihden önce alınan üründen maliyet hesaplatmak istiyorum ilk girenin ilk çıkmasını istiyorum yardımcı olabilcek varmı dır ?

Ekli dosyalar

• fifo örnek.xls
    62.5 KB · Görüntüleme: 12
Çözüm
Merhaba,
Makroda sıfır ayarındayım ama yabancı bir forumda bulduğum kalan stoğa göre hazırlanmış çözümü sizin isteğinize uyarlayıp Türkçeleştirdim.
Bir kontrol ediniz, sonuçlar doğru gibi geldi bana.
Daha hızlı ve güzel bir çözüm bulana kadar kullanırsınız işinize yararsa.
K3 hücresindeki formülü ihtiyacınız kadar sürükleyip çoğaltabilirsiniz.
Not: Makro hızlı çalışması için 100 satır veriye göre. gerektiği takdirde artırılabilir.
Merhaba,
Makroda sıfır ayarındayım ama yabancı bir forumda bulduğum kalan stoğa göre hazırlanmış çözümü sizin isteğinize uyarlayıp Türkçeleştirdim.
Not: Makro hızlı çalışması için 100 satır veriye göre. gerektiği takdirde artırılabilir.

Ekli dosyalar

• FİFO çıkan fiyat MAKRO.xlsm
    24.1 KB · Görüntüleme: 13
Çözüm
Merhaba,
Hemen kontrol ediyorum yoğunluktan dolayı gec bakabildim kusura bakmayın

Merhaba,
Mükemmel calısıyor cok teşekkür ederim 1 kac ekleme yaptım sadece ustunde cok iyi olmus elinize emeğinize sağlık

Mükemmel calısıyor cok teşekkür ederim 1 kac ekleme yaptım sadece ustunde cok iyi olmus elinize emeğinize sağlık
Yapımı bana ait olmasa da düzenlemesi bana ait olan ilk makrom olması sebebiyle işinize yaramasına sevindim. Geri dönüş için teşekkürler.
Ama makro bilen birisi tarafından, hücreye formül yazmaya gerek kalmaksızın uygulanacak bir makro hazırlanabilir diye düşünüyorum.

Yapımı bana ait olmasa da düzenlemesi bana ait olan ilk makrom olması sebebiyle işinize yaramasına sevindim. Geri dönüş için teşekkürler.
Ama makro bilen birisi tarafından, hücreye formül yazmaya gerek kalmaksızın uygulanacak bir makro hazırlanabilir diye düşünüyorum.
Yani ama benim için fonksiyon olması daha iyi makro ile yapmaktan daha yararlı projem için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5
Geri