Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Düşeyarada Boş ile Sıfırların Ayrımı

Qene

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar A-B Tablosu gibi bir veri tablom var. D Sütununda aranan öğrenciyi yazdığımda Mavi alandaki gibi sonuçları alabilmem için E2 ye yazılacak formül desteklerinizi bekliyorum. İlgileriniz için Teşekkürler.

Adsız7.webp

Klasik çözüm
E2
hücresine DİZİ formül olarak yazın ve aşağıya doğru kopyalayın...

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Excel365 / Excel 2021

Kod:
(1 satır)

ya da
Kod:
(1 satır)

Hatırlatmak isterim ki,
Benim cevaplarda, öğrencilerin listede mevcudiyetinin değerlendirilmesi yapılmadı.

@Burhan.cesur revize edilmiş çözümünde "Öğrenci Bulunmadı" şeklinde bu olay değerlendirmeye alınmış.
O nedenle problemin çözümünün 4 no lu mesaj olarak belirlenmesini/değiştirilmesini öneriyorum...

Saygılarımla...

@52779 hocam evet forum sisteminde bütün çözümlerin aynı anda seçilememesi benim de hep aklıma takılan konu bundan ötürü ben genelde verilen ilk çözümü işaretliyorum.. sebebi de soru olarak görünmesin çözüldü olsun diye.. ama şunu da söylemeliyim ki verilen tüm cevaplar, sorunumu aslında tam olarak karşıladığı için bütün cevapların çözüm olarak işaretlenmesi adına cevapların hepsini Yukarı ok(olumlu oy) olarak belirtiyorum. Tekrardan ilgileriniz ve yanıtlarınız için her iki hocama da teşekkürlerimi sunarım.

DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7
Geri