Çözüldü Belirlenen Konumdaki Dosyaları Mail Atma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayalIbey

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba kıymetli dostlar,

Benim her gün mail atmak zorunda olduğum bir kaç dosya var . Bu dosyalar sabit bir konumda klasör içerisinde.

Benim ihtiyacım her gün belirttiğim 3 zaman diliminde belirli konumda ne kadar dosya varsa maille önceden yazdığım mail veya maillere gönderilmesi.

Konumda (konum ağ da olabilir değişebilir de bunun icin konumu degiştirme imkanim olmali ) ne kadar dosya varsa gönderilmesini istiyorum. Gönderilecek adresleri ve zaman dilimlerini değiştirebileyim.
Outlook kullanacağım için kullanıcı adı şifre alanlarını da değiştirmem için alan olmalı.

Modülde kontrol() makrosunun içersindeki If Workbooks.Count > 3 Then kodda yazan 3'ü 1 yapalım (Bende personal.xlsb dosyaları sürekli açık olduğu için 3 yapmıştım.).
If Workbooks.Count > 1 Then Şeklinde olacak. Üst mesajdaki dosyayı güncelledim, bu konudan dolayı.

Bayram dolayısı ile kimseyi meşgul etmek ve rahatsız etmek istemiyorum. Emeği geçen gönülden excel sevenlere teşekkür ederim . Programı bayram sonu inceleyip buradan geri bildirimde bulunacağım. Emeği geçen üstadlar başta olmak üzere tüm exceldestek.com ailesinin ramazan bayrami kutlu olsun.

31 nolu mesajdaki dosya üzeriden kodlarda revizyon yaptım. Ekteki dosyayı test edermisin Emre Kardeşim.

Not: Dosya adı ve Sayfa adı değiştirilmemelidir.
Hocam ellerinize sağlık. Benim gözüme çarpan tek sorun kapanma sorunu... Birden fazla excel açık ve makro çalışıyorken dosyayı kapatmaya çalıştığımda ( çalışma yapılan excel dosyası ) mail dosyasının da kapatılıyor zannedilmesi...
Aşağıdaki görüntüyü veriyor ekrana...
Ekli dosyayı görüntüle 936

İnternet erişimim pek yok bu günlerde... İnternetim normale dönünce bu konuya biraz eğileceğim...
@metehan8001 tekrardan teşekkür ederim... Elleriniz dert görmesin :)

Ekli dosyalar

• 1559511804825.webp
    1559511804825.webp
    7 KB · Görüntüleme: 75
Hocam ellerinize sağlık. Benim gözüme çarpan tek sorun kapanma sorunu... Birden fazla excel açık ve makro çalışıyorken dosyayı kapatmaya çalıştığımda ( çalışma yapılan excel dosyası ) mail dosyasının da kapatılıyor zannedilmesi...
Aşağıdaki görüntüyü veriyor ekrana...
Ekli dosyayı görüntüle 936

İnternet erişimim pek yok bu günlerde... İnternetim normale dönünce bu konuya biraz eğileceğim...
@metehan8001 tekrardan teşekkür ederim... Elleriniz dert görmesin :)
Emre Bey Office 2013 de böyle bir problem yaşamıyorum, farklı dosyaları çok rahat bir şekilde kullanıyorum aç, kapat, Kaydet ve makro mail çalışmaya devam ediyor. Senin ikazın üzerine office 2016 da da deneyeceğim.

Modülde kontrol() makrosunun içersindeki If Workbooks.Count > 3 Then kodda yazan 3'ü 1 yapalım (Bende personal.xlsb dosyaları sürekli açık olduğu için 3 yapmıştım.).
If Workbooks.Count > 1 Then Şeklinde olacak. Üst mesajdaki dosyayı güncelledim, bu konudan dolayı.
Ofis 2016 da açmaya çalıştım . Malesef dosya VBA hatası verdi .bu yuzden diger excellerle uyumlu calisip calismadigini test edemedim .

Bir de ben dosyanın açılır açılamaz Ekli dosyayı görüntüle 944şeklinde çalışıyor olmasını istiyorum . Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1559380834779.webp
    1559380834779.webp
    8.7 KB · Görüntüleme: 5
Dosya başka excellerle birlikte çalışmıyor malesef. Ama Açılır açılmaz makro çalısıyor ve dosya gönderme ekranı çıkıyor.
Şu an tek Sorun Dosyanın başka excellerle aynı anda açılmaması . Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Güncel dosyayı mesajın altına ekledim. Cevabınızı bekleyeceğim

Ekli dosyalar

• Mail.xlsm
    50 KB · Görüntüleme: 21
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
48
Geri