Soru değişken tabloda sıralama yapma

sdt00

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
Mavi tabloda ki "uç çapı" verileri sabit, "var olan adet" ise değişken veriler. Hatta sıfırdan büyük olunca renk değiştiriyorlar.

Bense bu alanda sıfırdan büyük olanları yani sarı renkli olacak değerleri, yeşil tabloya büyükten küçüğe göre sıralamak istiyorum. ancak adetleri sıfır olanlar olmayacak.
sıralama uç çapına göre olabilir.

not: dosyayı yükleyemedim. nasıl yüklerim?

teşekkür ederim şimdidien yardım eden arkadaşlara

D54Zp.webp

Merhaba ,
Veri aralığı I3:J30 gibi örneklersek :
L3 hücresine aşağıdaki formülü yazmanız yeterli olacaktır. Veri aralığını kendi asıl verinize göre düzenlersiniz.
FİLTRE işlevi SADECE Ofis 365 ve 2021 sürümlerinde vardır.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Son düzenleme:
Merhaba ,
Veri aralığı I3:J30 gibi örneklersek :
L3 hücresine aşağıdaki formülü yazmanız yeterli olacaktır. Veri aralığını kendi asıl verinize göre düzenlersiniz.
FİLTRE işlevi SADECE Ofis 365 ve 2021 sürümlerinde vardır.

Kod:
(1 satır)
bende 2019 olduğundan dolayı filtre formülü yok bunu filtre formülü olmadan nasıl çözerim

1662462679728.webp

L2 hücresine yazın, sağa ve aşağıya kopyalayın.

Kod:
(1 satır)

Formül DİZİ formüldür.
Formülün hücreye girişi sadece ENTER ile değildir.. Formülün hücreye girişi, kursör, formül çubuğundayken CTRL + SHIFT + ENTER tuşlarının 3 üne aynı anda basılarak yapılır.
Formül doğru şekilde girildiğinde, formül otomatik olarak, {...} parantezleri içerisine alınır. Doğru şekilde girilmediğinde ya da { } parantezleri manuel yazıldığında, formül düzgün çalışmayacaktır.

Kardeşim özür dilerim siteye yeni kayıt oldum. detaylara pek hakim değilim. düzeltiyorum.
Rica ederim , özür dilenecek bir durum yok. Ancak verilen yanıtlardan da görüleceği gibi versiyon farklılığı, kullanılacak UYUMLU işlevler nedeniyle önemli bir fark yaratıyor.
Her ne kadar görsel olarak açıklamak zor olsa da ben yine de alternatif olsun diye Power Query ile yapılan örneği de paylaşıyorum. Sn. @52779 zaten çözümü vermiş. Bu da bilgi olarak dursun.

1662468383264.webp

1662468617590.webp

1662468246630.webp

1662462679728.png

L2 hücresine yazın, sağa ve aşağıya kopyalayın.

Kod:
(1 satır)

Formül DİZİ formüldür.
Formülün hücreye girişi sadece ENTER ile değildir.. Formülün hücreye girişi, kursör, formül çubuğundayken CTRL + SHIFT + ENTER tuşlarının 3 üne aynı anda basılarak yapılır.
Formül doğru şekilde girildiğinde, formül otomatik olarak, {...} parantezleri içerisine alınır. Doğru şekilde girilmediğinde ya da { } parantezleri manuel yazıldığında, formül düzgün çalışmayacaktır.
Kardeşim teşekür ederim formül işe yaradı.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8
Geri