Çözüldü Boş Satırları Gizle Ve Göster Butonu

sedat2161

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar sayın hocalarım. Ekli dosyamda forumda bulduğum gizle göster kodunu dosyama uygulamaya çalıştım tam olarak yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
A7;A56 satırları arası boş satırları gizleme ve göstermek istiyorum.

Ekli dosyalar

• ZZZ.xlsm
    58.2 KB · Görüntüleme: 4
Çözüm
Butona tıklamazsanız yeni boş satır açılmıyor. İstediğiniz bu şekilde değil mi?
YeniSatir.webp
Butona her bastığınızda veri girmenizi sağlayacak şekilde boş olan bir satır görünür hale gelir. Diğer boş satırları kullanma ihtiyacınız arada bir oluyorsa; gizlenen satırları içerisine alacak şekilde, sol taraftaki satır numaralarından tutup seçin ve sağ tıklayıp göster e tıklayın. Eğer sürekli kullanacaksanız butona dahil edilebilir.

Butona her bastığınızda veri girmenizi sağlayacak şekilde boş olan bir satır görünür hale gelir. Diğer boş satırları kullanma ihtiyacınız arada bir oluyorsa; gizlenen satırları içerisine alacak şekilde, sol taraftaki satır numaralarından tutup seçin ve sağ tıklayıp göster e tıklayın. Eğer sürekli kullanacaksanız butona dahil edilebilir.
Hocam bu şekil çok iyi, ama sayfayı yazdırdığımda son boş satır boş yazdırılıyor. Gizlede tüm boş satırlar gizlense yeni ekleme olduğunda buton ile sadece ilk boş satır açılsa (mevcut satır aynısı) mümkün mü acaba.

Butona tıklamazsanız yeni boş satır açılmıyor. İstediğiniz bu şekilde değil mi?
YeniSatir.webp

Ekli dosyalar

• ZZZ.xlsm
    64 KB · Görüntüleme: 3
Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları