Çözüldü Sekmeleri Başka Bir Sayfaya Makro ile Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

modoste

Normal Üye

bir dosyamda yaklaşık 200 adet sekme mevcut ve ben genellikle hep bu dosyayı açıp taşı/kopyala ile başka boş bir dosyaya sekmeleri kopyalamaktayım ve çok zamanımı alıyor.

makro ile şöyle birşey yapılabilir mi. boş bir dosyam olacak ilk makroda hangi dosyadaki sekmeleri taşıyacaksam o dosya açılır pencere (Dosya seç ekranı gibi) ile tıkladıktan sonra boş dosyamda o sekmeler listelenecek ve ben hangi sekmeleri seçeceksem tıklama yada çentikleme gibi belirteçle belirledikten sonra ilgili sekmeler taşınacak
2 makrolu bir çözüm gibi

Maalesef sorununuz için alternatif bir çözüm üretemeyeceğim.
Açıkçası nedenini anlayamadım. Eğer sorun sadece if sorgusunda ise 16 numaralı mesajdaki gibi direk kullanmayı deneyiniz.
Umarım dosyanız iş yerinizdeki bilgisayarda istediğiniz gibi çalışır.
İyi çalışmalar...

dosya yada klasör adlarında "{", "■", → gibi simgeler kullanıyorum
yarın işyerinde daha detaylı tüm alternatifleri deneyecem. bilgileri burayada yazarım.

Merhabalar.
Sayın adaşım @ÖmerBey 'in verdiği kodlarla ilgili ben bir sorunla karşılaşmadım. (y)
Zaten dosya ve sayfa adlandırmalarında mümkün olduğunca bırakın özel karakterleri BOŞLUK karakteri bile kullanılmamasında yarar var.

Belki sadece X mi, x mi durumu için, If UCase(Me.Cells(a, "C")) = "X" Then şeklinde küçük bir dokunuş iyi olabilir diye düşünüyorum,
.

şimdi işyerinde kendi klasörlerimdeki "■", "→" gibi ifadeleri kaldırdım
sayın ömer baran hocamın "x" ve "X" detayını koda ekledim ve Ömer beyin çözümlü dosyasını denedim
hiçbir sorunla karşılaşmadım. çok teşekkür ederim.

bu soruyu sorma sebebim şu nerden ihtiyaç duyduğumu paylaşmak isterim
KArayolları pozları analizleri ile ilgili yaklaşık 150 adet sekmeden oluşan ana dosyam var.
bir ihale dosyasına çalıştığım zaman bakıyorum o işle ilgili 40 adet poz var ve işte ben bu ana dosyamdaki o 40 adet pozun olduğu sekmeyi çok hızlı bir şekilde başka yeni bir dosyaya taşımam gerekmektedir. ben taşı kopyala yapıştırlarla elbet çözüyorum ama artık zamanla boğuşuyoruz. excel yine çözdü

bu konu ile ilgili son sorum şu sayın hocalarım
sekme adları listelenirken mevcut görünenler mi sadece listeleniyor yoksa gizlenmiş sekmelerde dahil ediliyor mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
27
Geri