Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Toplam Alma ve Saydırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gicimi

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;

Ekteki excel çalışmasında,

Birim Fiyatı En Yüksek
Birim Fiyatı En Küçük
Firmalara Ait Toplam Kazanç
Markaya Göre Toplam Yapılan Satış Miktarı
Marka İsmine Göre Ürün İsimlerini Bulma

Ürün Adına Göre Tür Sayısı

Verilerini almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Veri Analizi.xlsx
    14.1 KB · Görüntüleme: 1
Estağfurulah.
Destek mesele değil, her zaman buralardayız ancak şunu da belirteyim;
sorduğunuz hususların en azından bir kısmını kendiniz halledebilirdiniz gibi geliyor bana.
.

Ömer BARAN desteğiniz için teşekkür ederim. Hallediyorum hocam ama sizin farklı yöntemlerinizi öğrenmek acısından konu açıyorum. Örnek olarak ETopla fonksiyonu ile yaptığım bir çalışmayı sizin Topla.Çarpım gibi fonksiyonlarla yaptığınızı görüyorum ve nasıl yaptığınızı öğrenmek için foruma konu açıyorum. Özellikle daha farklı yöntemlerle nasıl yapıldığını öğrenmek açısından. Teşekkürler.

Farklı yöntem bir tane değildir mutlaka, o an aklıma veya kolayıma gelen yöntemi kullanmışımdır.
Örneğin düşündüğümde epeydir DÜŞEYARA, ETOPLA, İNDİS işlevlerini içeren formül oluşturmadığımı fark ediyorum.

Yani diyeceğim o ki; kendi yazdığım cevapları da sıkça eleştirel bakış açısıyla değerlendiririm, başka nasıl olabilir diye düşünürüm.

Bence bu durumda, yeni konu açmak yerine aynı konu sayfasından devam etmek daha güzel olur.

Forumda ARAMA yapıldığında, aynı örnek belge üzerinden aynı sonucu verecek bir'den fazla yöntem derli toplu birarada görülebilir,
karşılaştırma yapılabilir, verilecek ek cevaplarla da konu gelişmeye, yöntemler çeşitlenmeye başlar.

Giderek de soru-cevap olayının ötesine geçilerek FORUM sözcüğünün hakkı verilmiş olur diye düşünüyorum.
.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6
Geri