22 Kasım 2021 36 11 KB

Koli Ölçüleri Tablosunu Dinamik Gruplandırma

Koli Ölçüleri Tablosunu Dinamik Gruplandırma dosyamızda, iki sütunluk bir tablonun formüller ile nasıl dört sütuna çıkarılacağı öğretilmektedir.

Koli Ölçüleri Tablosunu Dinamik Gruplandırma

Dinamik Diziler ile Sayma

Bu dosya bir soru kapsamında hazırlanmış olup, Excel 365 kullanıcılarına yönelik oldukça faydalı bir örnek içermektedir. Dosyada, üst resmin B ve C sütunlarında görüleceği üzere Sıra Numarası ve Koli Ölçüler yer almaktadır. İstenilen ise, tek bir formül kullanılarak koli ölçülerini benzersiz olarak gruplandırma ve koli adetlerini saydırarak yanlarına Adet yazdırma işlemini yapmasıdır.

Yeni nesil dinamik dizi formüller ile hazırladığmız formül ile üstteki resmin E:I aralığındaki veriler elde edilmiştir. Burada tek bir formül kullanılmıştır. Dinamik dizilerin muhteşem özelliği olan taşma işlemi sayesinde hem alta hem de sağa doğru taşma aralığı oluşarak istenilen sonuçlar listelenmiştir. Çok farkı konularda benzer gruplamayı bu yöntemi kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Faydalanmanız temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Koli Ölçüleri Tablosunu Dinamik Gruplandırma isimli dosya, sadece VIP Üyeler tarafından indirilebilir.

Sitemize Kayıt olarak ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üye olarak eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Google Reklamları yerine reklamınızı yayınlamak ister misiniz?
Reklam Ver

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...