Kısa Çalışma Ödeneği Hesaplama 2020

gorkemguvez 26 Mart 2020 15 Nisan 2020 VIP Dosya
Covid19 virüsünün neden olduğu Korona hastalığı dünyayı kasıp kavurduğu şu günlerde, ülkemizde de çalışma hayatında problemler yaşanmaktadır.

Alınan kararlar kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile çalışamayan sektörlerdeki işçilerin ücret kaybı minimuma indirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu örnek dosya ile Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında işinize yarayacak hesaplamalar yapabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Dosya revize edilmiştir.

Dosyanın farklı bir versiyonuna buradan erişebilirsiniz.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
TAVANAYUVARLA - EĞER - YUVARLA - AŞAĞIYUVARLA - YUKARIYUVARLA - TOPLA

elinize sağlık gerçekten bir ihtiyacı giderici olmuş bu süreçte
fakat açtığımda herhangi bir şey gelmiyor

ŞİFREYİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?


Bu dosyada şifre yok ki. Şifreli dosya diğeri.


Emeğinize Sağlık

Çok faydalı bir çalışma


Şifre giriyorum ama dosya açılmıyor ne yapmalıyım


merhaba Görkem bey, 1 aydaki kçö brüt tutarını hesaplarken günü kçö eksik günden alıyor, 2. ve sonraki ayları hesaplarken günü sgk günden alıyor, normal şartlarda hesaplama yaparken kçö eksik günden almalı diye düşünüyorum,
bilginize.

Görkem Bey, Çalışmanız için teşekkür ederiz. Çalışmada çalışanın brüt ücretini girecek yok yok, brüt ücretine göre hesaplama yapılması gerekmiyor mu?


Merhaba Yüksel Bey,
Rica ederim. Aslında var. Ancak bir güncelleme yapmıştık. Belki siz yorum yazdığınızda eski versiyonu indirmiş olabilirsiniz. İki farklı brüt maaş alanı var. Bir tanesi personelin güncel brüt maaşını yazabileceğiniz alan (bu alan KÇÖ dışında kalan günler için personelin işverene maliyetini hesaplamada kullanılır), diğeri de +/- butonuyla aç kapa yaparak görebileceğiniz 12 aylık prime esas kazanç alanıdır (bu alan da KÇÖ hesaplamasında işkur'un baz alacağı düşünülen geriye dönük 12 ayın ortalamasını bulmak için oluşturulmuştur).
Geç dönüş yaptığım için kusura bakmayın, İK'cıların işleri bu dönem hayli yoğun malum.Bir Excel sayfası üzerinde yer alan verilerinize ekleme yapmanın farklı farklı yolları vardır. Shift tuşu ile ekleme yapmak ise çok fazla bilinmez.
Shift tuşu ile ekleme, silme yapmak için şu adımları uygulayın:
  1. Veri ekleyeceğiniz aralığı seçin. (Ekleme yapılacak son kısma kadar)  1. Fareyi, seçili alanın bittiği hücrenin sağ alt köşesine getirin. Koyu + şeklinde olan işaretçi farklı bir hal alacaktır.  1. Fare işaretçisi üst resimdeki gibiyken, farenin sol tuşunu basılı tutmak suretiyle, sağa, sola, aşağı doğru gittiğinizde ekleme yapacaktır.
  2. Yukarı doğru gittiğinde ise, gittiğiniz kadar hücrenin silindiği görülecektir.
Yükleniyor...