Kısa Çalışma Ödeneği Hesaplama 2020

Covid19 virüsünün neden olduğu Korona hastalığı dünyayı kasıp kavurduğu şu günlerde, ülkemizde de çalışma hayatında problemler yaşanmaktadır.

Alınan kararlar kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile çalışamayan sektörlerdeki işçilerin ücret kaybı minimuma indirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu örnek dosya ile Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında işinize yarayacak hesaplamalar yapabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Dosya revize edilmiştir.

Dosyanın farklı bir versiyonuna buradan erişebilirsiniz.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Kısa Çalışma Ödeneği Hesaplama 2020
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

elinize sağlık gerçekten bir ihtiyacı giderici olmuş bu süreçte
fakat açtığımda herhangi bir şey gelmiyor

ŞİFREYİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?


Bu dosyada şifre yok ki. Şifreli dosya diğeri.


Emeğinize Sağlık

Çok faydalı bir çalışma


Şifre giriyorum ama dosya açılmıyor ne yapmalıyım


merhaba Görkem bey, 1 aydaki kçö brüt tutarını hesaplarken günü kçö eksik günden alıyor, 2. ve sonraki ayları hesaplarken günü sgk günden alıyor, normal şartlarda hesaplama yaparken kçö eksik günden almalı diye düşünüyorum,
bilginize.

Görkem Bey, Çalışmanız için teşekkür ederiz. Çalışmada çalışanın brüt ücretini girecek yok yok, brüt ücretine göre hesaplama yapılması gerekmiyor mu?


Merhaba Yüksel Bey,
Rica ederim. Aslında var. Ancak bir güncelleme yapmıştık. Belki siz yorum yazdığınızda eski versiyonu indirmiş olabilirsiniz. İki farklı brüt maaş alanı var. Bir tanesi personelin güncel brüt maaşını yazabileceğiniz alan (bu alan KÇÖ dışında kalan günler için personelin işverene maliyetini hesaplamada kullanılır), diğeri de +/- butonuyla aç kapa yaparak görebileceğiniz 12 aylık prime esas kazanç alanıdır (bu alan da KÇÖ hesaplamasında işkur'un baz alacağı düşünülen geriye dönük 12 ayın ortalamasını bulmak için oluşturulmuştur).
Geç dönüş yaptığım için kusura bakmayın, İK'cıların işleri bu dönem hayli yoğun malum.Excel hücresine yazdığınız bir tarihin, hangi güne denk geldiğini öğrenmek için, METÇEÇEVİR formülünü kullanabilirsiniz.
11.05.2020 tarihinin yazılı olduğu A1 hücresinde, bu tarihe ait günü ööğrenmek için B1 hücresine =METNEÇEVİR(A1;"GGGG") yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...