Kelimenin Hallerine Göre İşlemler

Kelimenin Hallerine Göre İşlemler isimli dosyamızda, Büyük Küçük harf duyarlı, duyarsız şekilde verilerin sayılması ve renklendirilmesi öğretilmektedir.

image-20201206172302-1.png

Elimizde üstte göreceğiniz gibi bir veri tablosu var. Dosyamızda, seçili olan bir kelimenin büyük küçük harfe duyarlı ya da duyarsız olarak listede kaç kez geçtiği ve geçen kelimelerin renklendirilme işlevi yerine getirilmektedir.

Bu işlem için oluşturulan ve aşağıdaki listede isimlerini göreceğiniz formüllerde sonuca ulaşmak için Yardımcı Sütun kullanılmıştır.

Kelimenin Hallerine Göre İşlemler

Kelimenin Hallerine Göre İşlemler

Kelimenin Hallerine Göre İşlemler - Excel Özellikleri:

EĞERSAY BUL EĞER ESAYIYSA SOLDAN PARÇAAL MBUL KIRP OptionButton Koşullu Biçimlendirme Yardımcı Sütun
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Kelimenin Hallerine Göre İşlemler isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...