KDV Hesaplama

KDV Hesaplama isimli bu dosya, Excel UserForm ile hazırlanmış ve kolayca hesaplama yapmanızı sağlayan faydalı bir örnektir.

Dosya, muhteviyatı itibariyle KDV Hesaplaması yapmaktadır. Lakin işlevinin yanı sıra, bazı Excel VBA kodları ile de yararlı bir örnek niteliğindedir. İlk olarak açtığınızda, Auto_Open olayına atanmış kod ile, UserForm'u F6 tuşunu kullanarak açmanızı sağlar. Bunun ne şekilde yapıldığını öğrenmek için ilgili kodu inceleyiniz.

KDV Hesaplama

Daha sonra üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz UserForm üzerinden iki ayrı şekilde hesaplamaları yapmanıza olanak tanır.

İndirenlerin faydalanması temennisiyle.

KDV Hesaplama - Excel Özellikleri:

OnKey SendKeys UserForm TextBox CommandButton Label InputBox-MsgBox

Etiketler

#KDV Hesaplama
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

KDV Hesaplama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

KDV Hesaplama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Sitelerde gezerken, basit görülen bu konuda, yanlış hesaplamalar yapanları görmekteyiz. KDV dahil ve hariç hesaplamaların, ilgilenenlere yararlı olacağını düşünüyorum. Emek ve paylaşım için teşekkürler.


Aynen Selim ağabey, bu hesap basit gibi görünen, aslında da basit olan ama çok kişinin hata yaptığı bir hesaplamadır.Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en sağdaki hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + › (Sağ Ok) tuşudur.

Fareyi kullanarak en sağdaki hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin.

Seçmiş olduğunuz hücrenin sağ sınır çizgisine çift tıklayın.

Bu şekilde, listenin en sağına hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.

Tekrar en sola dönmek isterseniz, Ctrl + ‹ (Sol Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin sol sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

ipucu18
Yükleniyor...