KDV Hesaplama

admin 17 Ağustos 2020 17 Ağustos 2020 VIP Dosya
KDV Hesaplama isimli bu dosya, Excel UserForm ile hazırlanmış ve kolayca hesaplama yapmanızı sağlayan faydalı bir örnektir.

Dosya, muhteviyatı itibariyle KDV Hesaplaması yapmaktadır. Lakin işlevinin yanı sıra, bazı Excel VBA kodları ile de yararlı bir örnek niteliğindedir. İlk olarak açtığınızda, Auto_Open olayına atanmış kod ile, UserForm'u F6 tuşunu kullanarak açmanızı sağlar. Bunun ne şekilde yapıldığını öğrenmek için ilgili kodu inceleyiniz.

KDV Hesaplama

Daha sonra üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz UserForm üzerinden iki ayrı şekilde hesaplamaları yapmanıza olanak tanır.

İndirenlerin faydalanması temennisiyle.
Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
OnKey - SendKeys - UserForm - TextBox - CommandButton - Label - InputBox-MsgBox
ETİKETLER:
#kdv hesaplama

Sitelerde gezerken, basit görülen bu konuda, yanlış hesaplamalar yapanları görmekteyiz. KDV dahil ve hariç hesaplamaların, ilgilenenlere yararlı olacağını düşünüyorum. Emek ve paylaşım için teşekkürler.


Aynen Selim ağabey, bu hesap basit gibi görünen, aslında da basit olan ama çok kişinin hata yaptığı bir hesaplamadır.Alttaki gibi bir tablonuz olduğunu varsayalım.

Örnek Tablo

Normal şartlarda B2:B7 aralığını kopyala deyip, C2 hücresine yapıştırdığımızda; B2:B8 aralığındaki verilerin aynısı C2:C8 aralığına yapıştırılır ve C4 hücresinde bulunan HAYIR değeri silinir. B2:B8 aralığında bulunan EVET değerlerini HAYIR değerini koruyarak yapıştırmak istersek;
Kopyala -> Özel Yapıştır seçeneklerinden -> Boş Olanları Atla seçeneğini işaretlememiş yeterli olacaktır.

Boş Olanlar Nasıl Atlanır?
Yükleniyor...