Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Kapalı Excel Dosyasından Veri Alma

Kapalı Excel Dosyasından Veri Alma isimli dosyamızda, ADO yöntemi kullanarak kapalı dosyadan Excel'e nasıl veri alınacağını öğretir.

ADO özelliği, Excel'de büyük veriler ile çalışanlar için oldukça faydalıdır. Excel'in kendi formülleri ile yapacağınız aramalar ya da makrolar ile veri alma, büyük verilerde hız sorunu yaşatabilir. Ama bu tür verilerinizde ADO kullanırsanız, sonuçların çok daha hızlı bir şekilde listeleneceğini göreceksiniz.

ADO yönteminde üç aşamadan oluşur.

Birincisi kapalı dosyaya bağlanma,
İkincisi kapalı dosyadaki sayfa ve başlıkları seçerek, kriter bazlı olarak hafızaya listeleme,
Üçüncü son aşamada ise hafızadaki verileri Excel'e aktarma.

Kapalı Dosya Veri Tablosu

Şimdi basit bir şekilde adımlara göz atalım. Öncelikle üstte boş bir Excel dosyasına üstteki verileri yazıyoruz ve dosyayı "Kapali" adıyla kaydedip kapatıyoruz.

Daha sonra yeni bir dosya açıp, adını "Acik" koyarak kaydediyoruz.

image-20200819094254-2.png

Bu dosyamıza, indiren arkadaşların göreceği şekilde bir kaç satırlık kod ile bağlantı ve sorgulama kriterlerini belirliyoruz. Kodlarımızıa çalıştırdıktan sonra, üstteki boş halini göreceğiniz dosyaya, verilerin aktığını görmüş oluyorsunuz.

image-20200819094507-3.png

Gördüğünüz gibi aynı veriler kapalı Excel dosyasından alınmış oldu. Bu kodumuzda herhangi bir kriter olmadığı için, kapalı dosyadaki verilerin aynısını almış olduk. Kriter bazlı örnekler için sitemizde ADO kelimesini kullanarak arama yapabilirsiniz.

Dosyamızın indirenlere faydalı olmasını temenni ederim.

Not: ADO ile sadece kapalı bir Excel dosyasından değil, aynı Excel dosyasının başka bir sayfasından, bir Access dosyasından, SQL Server'dan vs kolayca veri alabilirsiniz.

Her iki dosyayı da zip'ten aynı klasöre çıkarıp, acik isimli dosyayı çalıştırınız. Zip üzerinden açılan dosya hata verecektir.

Kapalı Excel Dosyasından Veri Alma - Excel Özellikleri:

ADO

Etiketler

#Kapalı Excel Dosyasından Veri Alma
Sayın ziyaretçi,

Kapalı Excel Dosyasından Veri Alma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Kapalı Excel Dosyasından Veri Alma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Çalışma sayfalarının adlarının bulunduğu sekmelerden herhangi birinin ya da Shift Ctrl tuşlarına basmak suretiyle fare ile çoklu seçerek çoklu olacak şekilde seçtikten sonra, üzerine sağ tıklatıp, renklendirebilirsiniz.

image-20200617000401-1.png

Sonuç:

image-20200617000558-2.png
Yükleniyor...