İşbaşı Tarihini Bulma

admin 29 Nisan 2020 VIP Dosya
İşbaşı Tarihini Bulma isimli dosyamız, çalışanların izne çıktığı tarihten itibaren kaç gün izin kullanmalarının da bilinmesi neticesinde, işbaşı tarihini formülle bulmaya yarayan bir örnektir.

İzin Tablosu

Üstteki gibi bir tablomuz olduğunu varsayalım.

Bu tablodaki İşbaşı alanı boş ve Notlar kısmındaki açıklamalara bağlı olarak iki ayrı şekilde işbaşı tarihi bulmamız gerekiyor.

İkinci tabloda geçen, Pazar Hafta Tatili, Tatil tablosu dikkate alınarak açıklaması için bir tatil tanımlamasına ihtiyacımız olacaktır. Bunun için en güzeli, boş bir alana hafta tatili dışında denk gelen özel tatil günlerinin tanımlamasın yapmak olacaktır.

Tatiller

Üstte görüleceği gibi basit bir şekilde alt alta 3 resmi bayram tarihini, özel tatil olarak belirledik. (Bu kısmı yıllık olarakta yapabilirsiniz)

Bu aşamadan sonra tek yapmamız gereken, aşağı özellikler alanında belirttiğimiz formül ile sonuca gitmek.

İşbaşı Tarihini Bulma

Doğruluğunun sağlaması içinde aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz.

Sadece hafta sonu

Hafta sonu + özel tatilli

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
İŞGÜNÜ.ULUSL

Daha önce yorum yapılmamış!

Filtre uyguladığınız alanlarda sıralama yapmak için:

Filtre uyguladıktan sonra, filtreyi uyguladığınız alanın yanındaki ok tuşuna basarak açılan menüden sıralama komutlalarını seçebilirsiniz.
Yükleniyor...