İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme isimli dosyada, Excel'in FİLTRE formülü ile kolayca iki tarih arasında filtrelemenin nasıl yapılacağı öğretilir.

Veriler

Üstte gördüğünüz gibi basit bir tabloda veriler bulunmaktadır. Excel'de herhangi iki hücreye başlangıç ve bitiş tarihleri yazarak, o tarihler arasındaki yapılmış satışların listesini filtrelemek istiyoruz.

Bunun en kolay yöntemi, şu anda sadece Dinamik Excel kullanıcılarının faydalanabileceği FİLTRE formülü olacaktır.

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme

FİLTRE formülü ile yaptığımız işlem sonrasında üstteki gibi görüntü oluşmaktadır. Bu yeni nesil olan Excel Dinamik Dizi Formülleri, sonucu tek bir değer olarak değil, bir dizi olarak döndürür. Dolayısıyla dikkat ederseniz veri aralığının etrafında mavi bir çizgi oluşur. Burada aslında sadece F6 hücresinde formül vardır. Gerisi formülün kendi davranışı olarak otomatik biçimde gelmektedir.

Eğer formülü uygulayacağınız veri aralığı, bulunan sonuç kadar veri listelemeye uygun değilse, formül sonuç olarak Taşma hatası verecektir.

Taşma Hatası

Bu hatanın nasıl oluştuğu ve düzeltmek için neler yapmak gerektiğine dair detaylı bilgi almak için, #TAŞMA! hatası nasıl düzeltilir isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Son olarak formül, eğer seçtiğimiz aralığa dair bir veri döndüremiyorsa, yine FİLTRE formülünün güzel bir özelliği olarak istediğiniz sonucu yazdırabilirsiniz. (EĞER mantığı gibi)

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme

ÖNEMLİ NOT: Bu dosyadaki formül 2013 ve daha eski Excel sürümlerinde çalışmayacaktır.

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme - Excel Özellikleri:

FİLTRE
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...