İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme isimli dosyada, Excel'in FİLTRE formülü ile kolayca iki tarih arasında filtrelemenin nasıl yapılacağı öğretilir.

Veriler

Üstte gördüğünüz gibi basit bir tabloda veriler bulunmaktadır. Excel'de herhangi iki hücreye başlangıç ve bitiş tarihleri yazarak, o tarihler arasındaki yapılmış satışların listesini filtrelemek istiyoruz.

Bunun en kolay yöntemi, şu anda sadece Dinamik Excel kullanıcılarının faydalanabileceği FİLTRE formülü olacaktır.

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme

FİLTRE formülü ile yaptığımız işlem sonrasında üstteki gibi görüntü oluşmaktadır. Bu yeni nesil olan Excel Dinamik Dizi Formülleri, sonucu tek bir değer olarak değil, bir dizi olarak döndürür. Dolayısıyla dikkat ederseniz veri aralığının etrafında mavi bir çizgi oluşur. Burada aslında sadece F6 hücresinde formül vardır. Gerisi formülün kendi davranışı olarak otomatik biçimde gelmektedir.

Eğer formülü uygulayacağınız veri aralığı, bulunan sonuç kadar veri listelemeye uygun değilse, formül sonuç olarak Taşma hatası verecektir.

Taşma Hatası

Bu hatanın nasıl oluştuğu ve düzeltmek için neler yapmak gerektiğine dair detaylı bilgi almak için, #TAŞMA! hatası nasıl düzeltilir isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Son olarak formül, eğer seçtiğimiz aralığa dair bir veri döndüremiyorsa, yine FİLTRE formülünün güzel bir özelliği olarak istediğiniz sonucu yazdırabilirsiniz. (EĞER mantığı gibi)

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme

ÖNEMLİ NOT: Bu dosyadaki formül 2013 ve daha eski Excel sürümlerinde çalışmayacaktır.

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme - Excel Özellikleri:

FİLTRE

Etiketler

#İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme
Sayın ziyaretçi,

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

İki Tarih Arasındaki Satışları Filtreleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Hücrelere açıklama eklemek Excel'in faydalı özelliklerinden biridir. Bu açıklamaları birer resim ile daha ilgi çekici hale getirmek için;
  1. önce sağ tıklayıp, Açıklama Ekle (Ofis 365 Not Ekle)
  2. Hücre sağ tıklayıp, Açıklama Düzenle (Ofis 365 Notu Düzenle)
  3. Açıklama/Not köşesine sağ tıklayıp, Açıklama Biçimlendir
  4. Ekrana gelen pencereden, Renkler ve çizgiler tabı seçme
  5. Dolgu bölümünden açılır listeye tıklama
  6. Dolgu efektleri seçme
  7. En sağdaki Resim sekmesini tıklama
  8. Resim seç diyerek istediğiniz resmi seçme ve tamam deme...

Hücre açıklamalarına resim ekleme
Yükleniyor...