İki Sütunda İlk Eşleşen Değeri Bulma

İki Sütunda İlk Eşleşen Değeri Bulma isimli dosya, farklı iki sütunda da yer alan değerlerden ilkinin formüller ile nasıl bulunacağını öğreten bir örnektir.

İki Sütunda İlk Eşleşen Değeri Bulma

İki Farklı Sütunda Eşleşen Değerler

Dosyamızda kullanılan Excel Formülü, tarafımıza yapılan bir talep doğrultusunda hazırlanmış ve kullanıcılarımızla da paylaşılması kararlaştırılmıştır. Üstte basit bir örneğini gördüğünüz ihtiyaçta, iki ayrı sütunda olup, ikinci sütunda ilk sıradaki yer alan verinin getirilmesi istenmiştir. Listede göreceğiniz formüller ile sonuç elde edilmiştir.

Benzer türde ihtiyaçları olanların da faydalanması temennisiyle.

İki Sütunda İlk Eşleşen Değeri Bulma - Excel Özellikleri:

EĞERSAY İNDİS KAÇINCI DOĞRU

Etiketler

#İki Sütunda İlk Eşleşen Değeri Bulma
Sayın ziyaretçi,

İki Sütunda İlk Eşleşen Değeri Bulma isimli dosyayı Doğrulanmış Hesaba sahip ve E-Posta Bültenimize Abone olan ExcelDepo üyeleri ÜCRETSİZ olarak indirilebilirler.

Dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve hesabınızı doğrulamanız yeterli olacaktır.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir çalışma sayfasının hızlı bir şekilde kopyasını oluşturmak için:

  1. Klavyede Ctrl tuşuna basın.
  2. Ctrl tuşu basılıyken, çalışma kitabının altındaki sekme adına sol tıklayın, çalışma sayfasını çalışma alanına doğru sürükleyin (imleç ile birlikte bir dikdörtgenin artı işaretinin göründüğünü fark edersiniz).
  3. Düğmeyi bırakın.

sayfa-kopyalama

Not: Çalışma sayfasının kopyasının konumu, Ctrl tuşundan nereye gittiğinize bağlıdır. İmleci sürüklediğinizde küçük bir siyah ok (aşağı doğru işaret) olduğuna dikkat edin. Bu ok çalışma sayfasının kopyasının konumunu belirler.
Yükleniyor...