11 Aralık 2021 136 53 KB

İki Kritere Göre Gruplandırma ve Sayma

İki Kritere Göre Gruplandırma ve Sayma dosyasında, benzersiz olarak iki ayrı kritere göre cinsiyet bazlı kaç çalışan olduğunun nasıl bulunacağı öğretilir.

İki Kritere Göre Gruplandırma ve Sayma

Cinsiyete Göre Bölüm ve Şirket Sayıları

Dosyamızda, bir gruba bağlı iki ayrı şirketin bölümlerine göre kadın erkek bazlı çalışan adetlerinin bulunması işlenmiştir. Buradaki en önemli husus, bu verilerin tek bir formülle elde edilmesidir. Üst resimde göreceğiniz dosyamızın B:G aralığında veriler bulunmaktadır. Çalışanların sicilleri, kişiler bilgileri ile hangi şirkette, hangi bölümlerde çalıştıkları ve cinsiyet bilgileri yazılmıştır. Ulaşmak istediğimiz nihai sonuç, Şirket, Bölüm ve Cinsiyete göre çalışan sayılarını listelemektir.

Normal şartlarda geleneksel Excel'de ayrı ayrı formüller ile oldukça zorlu adımlar ile ya da Özet Tablo elde edilebilecek bu sonuç, Dinamik Dizi Formülleri ile oldukça kolay bir şekilde listelenmektedir. Eğer Excel 365 kullanıcısı iseniz, dosyamızdaki yöntem ile oldukça kolay olduğunu ve sadece bir hücreye formül yazmanın güzelliğini görmüş olacaksınız.

Faydalanmanız temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

İki Kritere Göre Gruplandırma ve Sayma isimli dosya, sadece VIP Üyeler tarafından indirilebilir.

Sitemize Kayıt olarak ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üye olarak eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Google Reklamları yerine reklamınızı yayınlamak ister misiniz?
Reklam Ver
Hücrelere açıklama eklemek Excel'in faydalı özelliklerinden biridir. Bu açıklamaları birer resim ile daha ilgi çekici hale getirmek için;
  1. önce sağ tıklayıp, Açıklama Ekle (Ofis 365 Not Ekle)
  2. Hücre sağ tıklayıp, Açıklama Düzenle (Ofis 365 Notu Düzenle)
  3. Açıklama/Not köşesine sağ tıklayıp, Açıklama Biçimlendir
  4. Ekrana gelen pencereden, Renkler ve çizgiler tabı seçme
  5. Dolgu bölümünden açılır listeye tıklama
  6. Dolgu efektleri seçme
  7. En sağdaki Resim sekmesini tıklama
  8. Resim seç diyerek istediğiniz resmi seçme ve tamam deme...

Hücre açıklamalarına resim ekleme
Yükleniyor...