İki Ayrı Sütunu Birleştirerek Arama Yapma

İki Ayrı Sütunu Birleştirerek Arama Yapma isimli dosya, iki ayrı sütundaki verileri birleştirip nasıl arama yapacağınızı öğreten bir örnek içermektedir.

İki Ayrı Sütunu Birleştirerek Arama Yapma

Basit Arama Örneği

Excel'de bazen oldukça basit ihtiyaçlara dair çözümsüz kalmış sonuçlar olabilir. Bu basit dosyada, böyle bir çözümsüz kalmış ama oldukça basit bir soru kapsamında örneklendirilmiştir. Talep sahibi, mavi arka planlı alanlardaki verilerin ayrı ayrı sütunlarda yer aldığını ama bunları tek bir hücrede birleştirerek ürün haline getirdiğini, lakin tek bir hücrede yazdığında o ürünün fiyatını bulamadığını belirtmiştir.

Oldukça basit ve başlangıç düzey Excel kullanıcılarına hitap eden fomrüller ile sonuç alınmıştır. Benzer türde kullanıcılarımızın da faydasına olması amacıyla sitemize de eklenmiştir.

İki Ayrı Sütunu Birleştirerek Arama Yapma - Excel Özellikleri:

İNDİS KAÇINCI
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

İki Ayrı Sütunu Birleştirerek Arama Yapma isimli dosya, sadece sitemize üye kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Bu dosyayı, sitemize hemen Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız halinde, VIP Üyelik Paketi sahibi olmadan ÜCRETSİZ olarak indirebilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...