İki Ayrı Şarta Göre Ortalama Alma

admin 03 Eylül 2020 VIP Dosya
İki Ayrı Şarta Göre Ortalama Alma isimli dosyamız, bir veri aralığındaki son beş değerden en büyük üç değerin ortalamasının alınmasını öğretir.

Dosyamız, Destek Forumumuzda yönetici arkadaşlarımızın istişareleri ile bir soru kapsamında hazırlanmıştır. İşlevleri şu şekildedir:

İki Ayrı Şarta Göre Ortalama Alma

Üstte ekran görüntüsünün bir kısmını gördüğünüz dosyada, aşağı ve sağa doğru uzanan veriler bulunmaktadır. İhtiyaç ise, her satırdaki en son dolu olan 5 hücredeki en büyük 3 değerin ortalamasının alınmasıdır.

Aşağıdaki özellikler listesinde yer alan Excel Formülleri ile 4 ayrı yöntemde oluşturulan formüller, okullarda ders olarak öğretilecek niteliktedir.

Benzer türde ihtiyacı olanların faydalanması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
ADRES - ORTALAMA - SÜTUN - BAĞ_DEĞ_SAY - EĞERSAY - EĞER - EĞERHATA - İNDİS - DOLAYLI - BÜYÜK - MİN - KAYDIR - SATIR - TOPLA

Daha önce yorum yapılmamış!

Düşeyara formülünü kullanırken, aranan değer veri aralığında yoksa, #YOK hatası alırsınız. Bu hata sayısal değerlerde toplama, sayma, ortalama gibi sonuçların çalışmamasına neden olabilir.

Bu hata yerine bir değer ya da sayısal değerlerde 0 yazdırmak için EĞERHATA formülünü kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...