Hücreden İlk Karakteri Silme

Hücreden İlk Karakteri Silme isimli dosyada, bir hücrede yazılı olan değerlerin başındaki ilk karakterin nasıl kaldırılacağı öğretilmektedir.

Hücreden İlk Karakteri Silme

Baştaki Karakterin Kaldırılması

Bu dosyamızı bir soru kapsamında hazırladık ve bir örneğini kullanıcılarımız ile paylaşmak istedik. Üst resimde göreceğiniz üzere, B sütununda bulunan değerlerin başındaki ilk karakterin kaldırılması sağlanmıştır. Hem Excel'in kendi formülleri hem de Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon kullanarak dört ayrı yöntem ile hazırladığımız dosyamızı indirerek inceleyebilirsiniz.

Hücreden İlk Karakteri Silme - Excel Özellikleri:

UZUNLUK PARÇAAL DEĞİŞTİR SAĞDAN Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Hücreden İlk Karakteri Silme isimli dosya, sadece sitemize üye kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Bu dosyayı, sitemize hemen Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız halinde, VIP Üyelik Paketi sahibi olmadan ÜCRETSİZ olarak indirebilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...